EDİRNE YENİGÜN GAZETESİ YAZARI SN. AHMET ACAROĞLU'NA BİLGİLENDİRME

Edirne’de yayın yapan oldukça düşük tirajlı yerel bir gazete olan Yenigün Gazetesi'nin 29 Mart 2023 tarihli sayısında, Ahmet Acaroğlu imzasıyla “Tencere Dibin Kara…” başlıklı bir köşe yazısı yayınlanmıştır. 

Ahmet Acaroğlu yazısında, yaklaşan Genel Seçimler öncesinde Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Sayın Fatih Erbakan’ın kendi partisinden aday olmayıp Cumhur İttifaki içerisinde yer alacağını açıklaması konusunda kendince bazı eleştirilerde bulunmuştur. Bunu yaparken de, tıpkı geçtiğimiz günlerde gazeteci Barış Terkoğlu’nun Cumhuriyet Gazetesinde yayınlanan köşe yazısında olduğu gibi;

 Sayın Fatih Erbakan’ın, Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarımızla birçok kez görüşmüş olmasını ve katıldığı çeşitli programlarda Sayın Adnan Oktar ve arkadaş camiamız hakkında hep övücü ve güzel sözler sarfetmiş olmasını kendince bir fırsat görmüş,

 Bunu kullanarak yayın yaptığı dar bir çevredeki vatandaşlarımızın, Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’a ve AK Parti’ye olan teveccüh ve desteklerini, kendince camiamız üzerinden baltalayabileceği kanaatine kapılmıştır.

Ne var ki Sn. Acaroğlu ya Barış Terkoğlu’nun köşe yazısını hiç okumamış ya da çarşı pazarda veya kıraathanede edindiği kulaktan dolma bilgilere dayanarak bir köşe yazısı kaleme almıştır. Çünkü Sn. Acaroğlu, yazısında referans verdiği köşe yazısının gazeteci Soner Yalçın tarafından yazıldığını sanmaktadır. Oysa ki Soner Yalçın’ın bu konuya ilişkin herhangi bir yazısı bulunmamaktadır. Hazırladığı haberdeki bilgileri, internetten doğrulama ihtiyacı bile duymaması, Sn. Acaroğlu’nun orda burda duymuş olduğu her şeyi, doğru-yanlış olduğuna dair en ufak bir araştırma dahi yapmaksızın körü körüne yayınlayan, doğru, dürüst ve ilkeli habercilik anlayışından oldukça uzak bir kişi olduğunu göstermesi bakımından dikkat çekicidir. 

Gazeteci Barış Terkoğlu’nun kaleme almış olduğu yazıya ilişkin ise, detaylı cevaplarımızı içeren bir basın duyurusunu geçtiğimiz günlerde yayınlamış olduğumuz için burada konunun detaylarına tekrar girmek gerektiğini düşünmemekteyiz. Ancak, kısaca özetlemek gerekirse Gazeteci Barış Terkoğlu’nun gün geçtikçe dozu artan bir öfkeyle ve adeta gözü dönmüş bir şekilde karşısına çıkan her fırsatta Adnan Oktar Davası hakkında gerçek dışı haberler yapması kanaatimizce, 

 Hem yaklaşık 30 yıldır camiamızda Adnan Bey'in yakınında bulunmuş olan KUZENİ MURAT TERKOĞLU’NUN DA BU DAVADA SÖZDE ETKİN PİŞMAN OLARAK YARGILANIYOR OLMASINDAN KAYNAKLI KİŞİSEL BİR HUSUMETTEN,

 Hem de Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarımızın 40 yılı aşkın süredir yürütmüş olduğu anti-Darwinist, anti-materyalist, anti-komünist ilmi, imani ve kültürel faaliyetlerin, Allah’ı inkar felsefesi üzerine kurulu olan EVRİM TEORİSİ’Nİ DÜNYA ÇAPINDA YENİLGİYE UĞRATMIŞ OLMASINDAN DOĞAN İDEOLOJİK HUSUMETTEN KAYNAKLANMAKTADIR.

Çünkü Sayın Adnan Oktar ve arkadaş camiamızın milliyetçi, modern, dindar, yerli ve milli kimliği ile savunduğu Türk-İslam birliği ideali, Barış Terkoğlu’nun da aralarında bulunduğu materyalist ve Darwinist dünya görüşüne sahip belli bir zümreyi adeta çileden çıkartmaktadır. Bu zümrenin tipik bir örneğini teşkil eden Barış Terkoğlu’nun Adnan Bey ve arkadaşlarımıza beslediği ideolojik husumet o derece derin ve şiddetlidir ki, adeta kendisinin ADALET ve EŞİTLİK anlayışını kör etmiştir. 

Konuya ilişkin daha detaylı cevap ve açıklamarımızı da aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz. 

https://iddialaracevap.blogspot.com/2023/03/gazeteci-baris-terkoglu-camiamiza.html

Sayın Ahmet Acaroğlu’nun ne Sayın Adnan Oktar ve arkadaş camiamız hakkında ne 400 klasörü aşkın dava dosyası hakkında ne de Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarımızın 5 yıla yakın süredir tutuklu yargılanmakta oldukları bu dava sürecinde maruz bırakıldıkları haksızlık ve hukuksuzluklar konusunda bilgi sahibi olmadığı ortadadır. Bu sebeple Sayın Ahmet Acaroğlu’nu camiamıza husumetli kişilerin aktardığı uydurma bilgileri peşinen doğru kabul edip sırf sansasyon amacıyla okuyucusuna gerçek dışı yazılar kaleme almak yerine, dürüst, ilkeli, ahlaklı ve tarafsız gazetecilik yapmaya davet etmekteyiz. 

Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarımızın açık bir komplonun mağduru olduklarını ve masum olmalarına rağmen haksız ve hukusuz yere 5 yıla yakın süredir tutuklu yargılandıklarını ispat eden binlerce savunma delilini, bilirkişi raporlarını, bilgi ve belgeleri, yargılama süresince maruz bırakıldıkları hukuka aykırılıkları aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz. 

https://iddialaracevap.blogspot.com/p/adnan-oktar-savunma-2023.html

Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.