'ORAL YOLDAN TECAVÜZ' İDDİALARI GERÇEK DIŞIDIR

'Oral Yoldan Tecavüz' İddiaları Gerçek Dışı Olup Zaten Fizyolojik Olarak Gerçekleşmesi De Mümkün Değildir!


Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarımızın yargılanmakta oldukları dava dosyası kapsamında yer alan kimi müştekilerin kendilerine oral yoldan tecavüzde bulunulduğu iddiaları gerçek dışı olup, bir kadına zorla oral seks yaptırmak veya oral tecavüzde bulunmak hem teknik hem de fizyolojik bakımdan imkansızdır. 

Oral seks, kadın ile erkeğin karşılıklı uyarı ve etkileşim içerisinde olmalarını gerektiren bir ilişki biçimi olup, bu ilişkide kadının rızasının olmaması durumu, yani erkeğin zorla oral seks veya tecavüz girişiminde bulunması kadının oral ilişkideki fiziki konumu ile ağız ve dişlerin fizyolojisi sebebiyle erkek açısından son derece tehlikeli bir durum arz ettiğinden, sonuç elde edilmesi asla mümkün olmayan, adeta intihar benzeri bir girişimden öteye gidemeyecektir.

Bir an için, erkeğin fiziki zorlama ile kadının ağzını açarak cinsel organının kadının ağzına zorla soktuğu düşünülse bile, sonrasında kadının dişlerini kullanarak erkeğin cinsel organına zarar vermesini engelleyebilecek hiçbir imkan yoktur. 


ORAL TECAVÜZ GİRİŞİMLERİNİN KAÇINILMAZ SONUCU, SALDIRGANLARIN AĞIR YARALANMASI ve ERKEKLİK ORGANLARINDA KALICI AĞIR HASARLAR

Bu açık tehlikeye rağmen, kadınları rızası dışından oral yoldan ilişkiye girmeye zorlama ve oral tecavüz girişimi vakalarına ender de olsa rastlanmaktadır. Ancak, bu vakaların tümü başarısızlık ve saldırganların erkeklik organlarının ağır yaralanması ile sonuçlanmıştır.

Bu vakaların yakın tarihli olanlarından bir tanesi 5 Eylül 2020 tarihinde Kuzey Brezilya'nın Miguel Alves şehrinde yaşanmış olup Bruna isimli bir kadın, kendisine oral tecavüz girişiminde bulunan komşusunun testislerinden birisini ısırarak kopartmıştır. Oral tecavüz girişimi böylelikle başarısızlıkla sonuçlanmış ve olayın faili önce hastaneye götürülüp ameliyata alınmış, sonrasında ise tutuklanmıştır.

Kaynak: https://www.nst.com.my/world/world/2020/09/625696/ballsy-lady-woman-bites-testicle-neighbour-who-tried-rape-her

Bir diğer oral tecavüz girişimi ise 8 Kasım 2020 tarihinde Gana'nın Obuasi Ashanti bölgesinde yaşanmıştır. Polis raporuna göre Emmanuel Ankron isimli 23 yaşındaki sabıkalı erkek, hırsızlık için girdiği bir evde karşılaştığı Juhanita isimli 24 yaşındaki kadına silah zoru ile oral seks yaptırmaya çalışmış, ancak kadın kendisine oral tecavüz girişiminde bulunan kişinin cinsel organını ısırarak kopartmıştır. Tahmin edileceği üzere bu girişim de başarısızlıkla sonuçlanmış ve olayın faili acilen ameliyata alınmış, sonrasında ise tutuklanmıştır. Ancak bu kez diğer oral tecavüz girişimden farklı olarak, kadının ısırmak suretiyle koparttığı erkeklik organı ameliyat ile geri de nakledilememiş, ancak tecavüzcünün kan kaybından ölmesi engellenebilmiştir.  

Kaynak: https://www.bbc.com/pidgin/world-54861588

Bunların dışında kadınları taciz ve tecavüz vakalarına karşı bilinçlendirip korumak amacıyla hazırlanmış bir internet sitesinde, benzer bir olayın da Amerika Şikago'da gerçekleştiği, bir adamın tuzak kurarak bir kadını kendisiyle oral seks yapmaya zorladığını ancak bu oral tecavüz girişiminin, kadın tarafından erkeğin her iki testisinin birden ısırılarak kopartılmasıyla sonuçlandığı, kaçan saldırganın ise kısa süre içerisinde yakın bir hastanede polis tarafından tutuklandığı detaylarıyla anlatılmaktadır. (https://www.crime-safety-security.com/rape-escape-options-ultimate.html)


ORAL SEKS, ERKEK FİZYOLOJİSİ AÇISINDAN DA ZORLAMA İLE GERÇEKLEŞEBİLECEK BİR İLİŞKİ OLMAYIP HER İKİ PARTNERİN BİRDEN RIZASINI VE ÖZEL ÇABASINI GEREKTİREN BİR İLİŞKİDİR

Tüm bunların dışında, erkekler açısından uyarılma, ereksiyon ve devamında oral seksin başarılabilmesi, her iki partnerin birden uyumlu davranmalarının yanı sıra, aslen kadının bu ilişki için özel istek ve çaba göstermesi sonucu gerçekleşebilmektedir. Yani bir kadının oral seks yapmaya zorlanması imkansız olmakla birlikte, bu ilişki için kadın tarafından özel bir çaba gösterilmedikçe oral seks, erkek açısından zevk alınan değil, acı ve ızdırap duyulan, tercih edilmeyen bir cinsel birliktelik olmaktadır. 

Nitekim, kadınlara yönelik yüzlerce dergi ve internet sitesinde oral seks konusunda, kadınların kendilerini adeta bir sanatkar gibi görüp erkek cinsel organına zarar vermeden özenle ve hassas davranmaları gerektiğini anlatan, buna ilişkin tavsiyeler veren yüzlerce makale ve yazı yer almaktadır. 

Bu yazıların içeriğinde ise genel olarak, oral seks esnasında kadının ağzının kuru olmasından, dişlerinin erkeğin cinsel organına temas ettirilmesine kadar onlarca konu sebebiyle bunun erkeklere zevk yerine ızdırap vereceği, bu sebeple ereksiyon kaybı yaşanacağından dolayı oral ilişkinin gerçekleşemeyeceği, oral ilişki esnasında boğaza kadar inildiği durumlarda, kadınların öğürme ve benzeri sesler çıkartmaları halinde bile, erkeklerin bundan olumsuz etkilenecekleri ve yine ereksiyon kaybı yaşayarak ilişkiyi tamamlayamayacakları detaylı olarak anlatılmaktadır. Bu konudaki yüzün üzerindeki yazı ve makalenin bir kısmına aşağıdaki linklerden ulaşmak mümkündür.

https://www.popxo.com/2017/05/things-to-not-do-during-a-blowjob/

https://www.cosmopolitan.com/sex-love/news/a45033/things-not-to-do-when-receiving-a-blow-job/

https://www.cosmopolitan.com/uk/love-sex/sex/a25628585/blow-job-mistakes/

https://thoughtcatalog.com/phoenix-askani/2013/10/how-to-blow-like-a-pro-10-donts-of-giving-blowjobs/ 

Özetle, buraya kadar detaylarıyla açıklamış olduğumuz sebepler dolayısıyla bir kadına rızası dışında "oral seks yaptırılması" veya "oral tecavüzde bulunulması" teknik ve fizyolojik bakımdan asla mümkün olmadığından dolayı, yargılanmakta olduğumuz dava kapsamındaki kimi müştekilerin sözüm ona kendilerine oral yoldan tecavüzde bulunulduğu şeklindeki iddiaları da alenen gerçek dışı düzmece iddialardır

Değerli kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla.