CAMİAMIZA YÖNELİK 2 YILLIK GİZLİ TEKNİK TAKİPTE TEK BİR SUÇ DELİLİNE DAHİ RASTLANMAMIŞTIR

Operasyon Öncesinde Emniyet Görevlileri Tarafından Camiamız Mensuplarına Yönelik 2 Yıl Boyunca Olağanüstü Bir Gizli Teknik Takip Yürütülmüş Ancak Dava Dosyasındaki Suçlamalara İlişkin Tek Bir Delil Dahi Bulunamamıştır!


Silivri 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Adnan Oktar Davası dosyasında yer alan resmi yazışma ve belgelerden anlaşıldığı üzere, emniyet yetkililerinin Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarımız hakkında başlattığı geniş çaplı teknik ve fiziki takip ile izleme, dinleme ve kontrol faaliyetleri, polis operasyonunun düzenlendiği 11 Temmuz 2018 tarihinden çok daha öncesine, 2016 senesine uzanmaktadır. 

Yani emniyet görevlileri, operasyondan önceki 2 YIL BOYUNCA 285 arkadaşımızın tamamının telefonlarını, evlerini, işyerlerini, anne-babalarını, akrabalarını, komşularını, arabalarını, arkadaşlarımızın sıklıkla gidip geldikleri konut ve iş yerlerini, hatta market, kuaför, bakkal, kasap, vs. gibi düzenli olarak gittikleri semt esnafları dahil, hayatlarının neredeyse her anını izlemiş, dinlemiş ve takip etmişlerdir. 

Operasyon tarihinden yaklaşık 4-5 ay öncesine gelindiğinde ise, husumetli müştekilerin hakkımızda ileri sürdükleri sözüm ona “örgüt” ve “cinsel suçlar” konulu iftiralar nedeniyle, 2016 senesinden bu yana süregiden bu izleme, dinleme, takip ve kontrol faaliyetinin dozu daha da artırılmıştır. 

Bu teknik takip kapsamında, emniyet görevlilerinin 2 yıl boyunca, Adnan Bey ve arkadaşlarımız hakkında gerçekleştirdikleri eşine az rastlanır düzeydeki araştırma-soruşturma faaliyetlerinden bazılarını şu başlıklarla özetleyebiliriz:

 285 arkadaşımızın ev telefonları, iş telefonları, cep telefonları, hatta anne-baba ve akrabalarına ait telefonlar dahil dinlendi, tüm görüşme ve mesajlaşmalar kayıt altına alındı. 

➤ Arkadaşlarımızın yaşadıkları 150 civarındaki ev ve iş yeri ile sıklıkla gidip geldikleri yerler, dürbün ve teleskoplarla 7/24 izlendi. Hatta üzerlerinde 'drone'lar uçuruldu. Sokak içerisinde bulunan apartmanlarımız, evlerimiz mısırcı, kestaneci, sucu, tüpçü ve benzeri seyyar sokak satıcısı kılığındaki sivil polis memurlarıyla izlendi. İddianamede "Dragos", "Stüdyo" şeklinde adlandırılan boğazdaki villa tarzı mekanlar ise tamirci, taksici, elektrik veya su saati okuyucusu, belediye görevlisi, manzara izlemeye gelen çiftler veya alkol almak için toplanan gençler kılığındaki sivil polis memurlarıyla gece-gündüz takip altına alındı. Evlerimize girip çıkan herkes tek tek izlenip kaydedildi. 

➤ Arkadaşlarımızın yaşadıkları ev ve işyerlerinde çalışan temizlikçi, bahçıvan, bakıcı, site görevlisi gibi çalışanlara, apartman görevlilerine ve komşulara sorular soruldu. Civardaki bakkal, market, kasap, manav gibi yerlerle görüşülüp arkadaşlarımız hakkında bilgi alındı, evlerimizden kavga-dövüş, gürültü, bağırış-çağırış, çığlık veya benzeri sesler duyup duymadıkları, zorla getirilip-götürüldüğü ya da kaçmaya çalıştığı, vb. izlenimi veren kişi veya olaylara şahit olup olmadıkları sorulup araştırıldı.

  Hakkımızdaki cinsellik konulu asılsız itham ve iftiralara ilişkin olarak kullanılmış olabilecek eldiven, prezervatif vb. suç delili niteliğinde materyaller bulmak ümidiyle her gün düzenli olarak, hatta bazen günde birkaç kez çöp toplayıcı veya evsiz adam kılığına giren polis memurları tarafından arkadaşlarımızın yaşadıkları, ziyaret ettikleri tüm ev ve mekanlara ait çöp konteynerleri, aylarca kontrol edilip incelendi.

Sonuçta ise, emniyet mensupları tarafından, devletin çok geniş maddi ve teknik imkanları kullanılarak iki yıl boyunca, 7/24 aralıksız sürdürülen bu olağanüstü teknik ve fiziki takip sonucunda TEK BİR SUÇ, SUÇLU YA DA SUÇ DELİLİNE RASTLANMADIĞI GİBİ TEK BİR ŞÜPHELİ, ŞAİBELİ YA DA UYGUNSUZ BİR DURUMLA DAHİ KARŞILAŞILMADI. Husumetli müştekiler tarafından HAKKIMIZDA İLERİ SÜRÜLEN TÜM İDDİA VE İTHAMLARIN DÜZMECE BİRER İFTİRADAN İBARET OLDUKLARI BÖYLECE BİR KEZ DAHA KANITLANMIŞ OLDU.

Diğer yandan, bazı kripto yargı ve emniyet mensuplarıyla işbirliği içinde hareket eden dosyanın husumetli müştekileri tarafından;

 Camiamız mensuplarıyla tanışıklığı, arkadaşlığı bulunanlar arasından özel olarak seçilerek dosyada sahte şikayetçi yapılmaya (kişilik olarak) uygun bulunan kızlar, tehdit ve baskıyla korkutularak operasyon öncesinde camia içinde gizli muhbir olarak faaliyet göstermeye ikna edildiler.

⫸ Devşirilen bu kızlar, operasyondan aylar öncesinde bazı eski Adli Tıp uzmanları ile biraraya getirilerek, "cinsel ilişki delilleri"nin nasıl oluşturulabileceği, iftira atılacak kişilerden nasıl DNA örneği vs. elde edilebileceği gibi teknik konularda özel olarak eğitildiler.

⫸ Bu muhbir kızlara, cinsel ilişkiye ikna edebilecekleri erkekler bulabildikleri takdirde, ilişki sonrasında "cinsel saldırı" iftirası atabilmeleri için bu kişilerden ne yolla sperm, DNA kalıntısı alabilecekleri, bu kalıntıların çamaşır, prezervatif, peçete, vb. materyaller ya da kendi bedenleri  üzerindeki izlerini ve örneklerini nasıl saklayıp sunmaları gerektiği öğretildi. Kendi kasık aralarından nasıl sürüntü örneği alacakları anlatıldı.

⫸ Yakınlaştıkları herhangi biriyle cinsel ilişki yaşamaları durumunda, ilişkinin hemen akabinde nasıl suni olay çıkartarak bağırıp çağıracakları, eğer yapamıyorlarsa cep telefonu ile kendilerine nasıl haber verecekleri yönünde muhbir kızlar tembihlendiler. 

⫸ Kendileri de olası bir ilişkiye girme durumunda hızla gelip kızları sanki "zorla cinsel saldırıya uğramışlar" gibi vakit kaybetmeden emniyete ve  Adli Tıp Kurumu'na götürebilmek amacıyla muhbir kızların gidip geldikleri evlerin yakınlarında aylarca aportta beklediler.

NE VAR Kİ ARKADAŞLARIMIZ İLE BU KIZLAR ARASINDA HİÇBİR CİNSEL İLİŞKİ VEYA DİNE-AHLAKA AYKIRI UYGUNSUZ BİR DURUM YAŞANMADI. BU YÜZDEN, SÖZDE "CİNSEL SALDIRI MAĞDURU" ROLÜ OYNAMALARI AMACIYLA ÖNCEDEN UZUN UZUN ÇALIŞTIRILIP HAZIRLANAN KIZLAR HER DEFASINDA ELLERİ BOŞ DÖNDÜLER. KUMPAS ÇETESİNİN BU ŞEYTANİ TUZAĞI DA SONUÇSUZ KALDI.

Kumpas çetesi, son çare olarak bir şeyler çıkabileceği umuduyla, tüm arkadaşlarımızın ev ve işyerlerine ani ve eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek emniyet operasyonuna bel bağladı.

Ne var ki 150 civarında adrese birden, sabaha karşı ve ansızın gerçekleştirilen polis operasyonunda da;

‼️ Ani baskınlarla kapıları kırılarak girilen evlerin hiçbirisinde, değil herhangi bir cinsel taciz veya tecavüz vakasıyla, uygunsuz bir ortamla dahi karşılaşılmamış

‼️ Hiçbir mekanda reşit olmayan bir kadına rastlanmamış,

‼️ Uyuşturucu, ruhsatsız silah veya suç unsuru olabilecek hiçbir şeye rastlanmamış,

‼️ Kilitlenmiş, eli kolu bağlanmış esir vaziyette veya zorla alıkonulan hiç kimse bulunmamış,

‼️ Darp edilmiş, eziyet görmüş veya vücudunda şiddet izi taşıyan bir kimseye rastlanmamış,

‼️ Gözaltına alınan herkesten kan örnekleri alınarak tıbbi testler uygulanmış, ancak yapılan testlerde hiçbir arkadaşımızın kanında alkol, uyuşturucu madde veya herhangi bir yasa dışı ilaca rastlanmamıştır.


Sonuçta; Adnan Bey ve arkadaşlarımız hakkında ileri sürülen tüm iddia ve ithamların, KUMPAS ÜRÜNÜ APAÇIK BİRER İFTİRADAN İBARET OLDUKLARI BİR KEZ DAHA TEYİT EDİLMİŞTİR. 

Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.