15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNE KARŞI ÇIKMAK, FETÖ'NÜN İNFAZ LİSTESİNE GİRMEK İÇİN YETERLİDİR

SAYIN ADNAN OKTAR’IN, FETÖ’NÜN 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNE KARŞI ÇIKAN İLK KİŞİ OLMASI "FETÖ’NÜN İNFAZ LİSTESİ"NE GİRMESİ İÇİN TEK BAŞINA YETERLİ BİR GEREKÇEDİR!

Sayın Adnan Oktar, 15 Temmuz 2016’da FETÖ’nün darbe girişimine kesin bir dille meydan okuyan, bu konuda halkımızı bilgilendiren İLK KİŞİ olmuştur.

Sayın Adnan Oktar, 15 Temmuz akşamı, tankların köprüyü kapadığı haberini televizyonlardan öğrenir öğrenmez A9 TV stüdyosuna giderek canlı yayına başlamıştır. A9 TV stüdyosu Çengelköy’de Kuleli Askerî Lisesi’nin çok yakınındadır. Bilindiği üzere, darbe girişiminin en şiddetli geçtiği birkaç noktadan ikisi Çengelköy ve Beylerbeyi Şehitler Köprüsü ayağıdır. Her ikisi de A9 TV stüdyosuna çok yakınolmasına rağmen Sayın Adnan Oktar her türlü riski göze alıp stüdyoya giderek her gelişme üzerine dakikadakika, canlı yayında çok önemli açıklamalarda bulunmuştur.

Bu açıklamalar sayesinde hükümetimiz ve halkımız moral bulmuş, darbeciler ise demoralize olmuştur. SAYIN ADNAN OKTAR, İLK AÇIKLAMASINI SAAT 23:51’DE YAPMIŞ, VE 12 SAAT BOYUNCA DARBE GİRİŞİMİNE KARŞI AÇIKLAMALARLA CANLI YAYINI SÜRDÜRMÜŞTÜR.

Sayın Cumhurbaşkanımız, elbette güvenlik gerekçesiyle ilk konuşmasını ancak gece yarısından sonra saat 00.24’te yapabilmiştir.

Hükümet kanadından sadece saat 23:05’de Başbakan Binali Yıldırım’ın “Bu bir kalkışmadır” açıklamasıgelmiştir ancak ardından Sayın Binali Yıldırım da ertesi güne kadar hiçbir yerde konuşma yapmamıştır vekendisinden ertesi güne kadar hiçbir haber alınamamıştır.

O gece İçişleri Bakanı Sayın Efkan Ala da gece boyunca hiçbir açıklama yapmamıştır. GenelkurmayBaşkanlığı ve Kuvvet komutanlarından da hiçbir açıklama gelmemiştir.

Sayın Adnan Oktar, buna rağmen, ilk olarak 23:51’de “MEŞRU HÜKÜMET, DEMOKRATİK HÜKÜMETTİR” diyerek darbeye ilk karşı çıkışını yapmıştır. 

Bilindiği gibi, darbe girişimi sonrası, FETÖ’NÜN BİR İNFAZ LİSTESİ OLDUĞU VE DARBE BAŞARILI OLDUĞU TAKDİRDE, BİNLERCE KİŞİYİ İDAM ETMEYİ PLANLADIKLARI ortaya çıkmıştı.

Sayın Adnan Oktar’ın, 15 Temmuz gecesi yaptığı yayın ve 12 saat kesintisiz süren bu yayında söylediği her cümle tek başına, FETÖ’YE GÖRE İDAM ETME GEREKÇESİDİR.

Sayın Adnan Oktar, daha hükümet yetkililerinden bir açıklama gelmeden, ölümü göze alarak, DAHA EN BAŞINDA "darbeyi tanımadığını ve meşru hükümetin yanında yer aldığını" açıklamıştır.

Ayrıca, TRT’de okunan sözde darbe bildirisinin geçersiz olduğunu da, hemen akabinde açıklamıştır. Bütün vekilleri darbeye karşı olmaya çağırmıştır. Bütün parti liderlerini yarım saatte bir açıklama yapmaya davet etmiştir. Açıklama yapma imkânı bulabilen tüm General ve subayların açıklamayapmasını istirham etmiştir.

Hükümet yetkililerinin açıklama yapmak için A9 TV’yi kullanabileceğini, televizyonumuzu aradıkları taktirde hemen canlı yayına bağlanabileceklerini bildirmiştir. Tekrar etmek gerekir ki, bu çağrı da tek başına darbecilerin başarılı olmaları durumunda, Sayın Adnan Oktar’ı idam etmeye teşebbüs etmeleri için tek başına yeterlidir.

Burada başka önemli husus da Sayın Adnan Oktar, A9 TV’de bu açıklamaları yaparken Anadolu Ajansı, A Haber ekibi gibi hükümete en yakın haber kanallarından bile sağlıklı bir açıklama ve darbe karşıtı söylemlerin gelmemesidir.

Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan saat 00:24’te canlı yayına bağlanarak halkımızı meydanlara davet etmiştir. Bu çağrıyla birlikte Sayın Adnan Oktar da, Cumhurbaşkanımızın mesajını yineleyerek kendisine destek vermiş, herkesi meydanlara davet etmiş, sık sık askerlere kışlalara geri dönmeleri çağrısında bulunmuştur. Asker, polis ve milletin el ele bu darbeyi sonlandırmalarını dile getirmiştir.

Yine Sayın Adnan Oktar, CNN Türk basıldığında halkımızı CNN Türk’ü kurtarmaya davet etmiştir.

Sayın Adnan Oktar, her türlü tehlikeyi göze alarak, bazı siyasetçilerin köylere, gecekondulara saklandığı, masa altlarına girdiği, çoğunun telefonlarını kapattığı, birçok danışmana, yetkiliye ulaşılamadığı saatlerde, darbe girişiminin başından sonuna kadar, 12 saat boyunca kesintisiz olarak darbeyi önleyici yayın yapmıştır.

Dahası bu yayın, Çengelköy’le Kuleli Askerî Lisesi’ne 2’şer dakikalık bir mesafede,kurşun yağmurunun, darbecilerin askeri helikopterleri ve F16'larının güzergahları altında gerçekleşmiştir.

15 Temmuz 2016 gecesi Sayın Adnan Oktar’ın 12 saat kesintisiz süren A9 TV canlı yayınından bazı başlıklar ve konuşmalarından kesitler saatleriyle aşağıda verilmektedir. Görüleceği gibi, tüm bu konuşmaların içeriği, darbecilerin başarılı oldukları takdirde, Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarını idam etmelerine neden olabilecek kesinlik ve netliktedir.

SAYIN ADNAN OKTAR, DARBE GİRİŞİMİNİN İLK ANINDAN İTİBAREN TARAFINI NET VE AÇIK OLARAK BELLİ ETMİŞ, VE MEŞRU HÜKÜMETİN TARAFINDA OLDUĞUNU MİLYONLARA CESARETLE VE KARARLILIKLA İLETMİŞTİR:


Saat 23:51 - Sn. Adnan Oktar darbe girişimi gecesi 'Meşru demokratik hükümet geçerlidir, bu bir fitnedir' demiştir.

“Fitne katilden beterdir” diyor Cenab-ı Allah. Fitneden kaçınmak lazım. MEŞRU, DEMOKRATİKHÜKÜMET GEÇERLİ OLAN HÜKÜMETTİR. ASKERİ DARBE DİYE DE BİR ŞEY YOK. ÖYLE BİR ŞEY OLMAZ. BİZ TÜRK-İSLAM BİRLİĞİ’NİN MERKEZİ OLAN BİR ÜLKEYİZ. BİZİM İÇİMİZDE BİR KARGAŞA OLMAZ. BÜTÜNLÜK, BERABERLİK VE KARDEŞLİK RUHU İÇİNDE HAREKET EDERİZ.”

 

Saat 23:54 – Sn. Adnan Oktar darbe girişimi gecesi, "Askerle, polis ve milletçe bütünüz, bizde bölünme ve kargaşa olmaz" demiştir.

“Askerle, milletle, devletle, polisle bir bütünüz biz. Biz de öyle bölünme, parçalanma, kargaşa falan olmaz. Makul, dengeli bir topluluğuz. Müslüman kimliğimiz, İslam ahlakına uygun tavırlarımız, geleneğimiz, örfümüz bunu bize en güzel tavır olarak sergiletiyor. Allah vatanımızı, milletimizi fitneden, kargaşadan muhafaza etsin. Fitneyi izale etsin. İnşaAllah” 


Saat 23:55 – Sn. Adnan Oktar darbe girişimi gecesi internette yayınlanan darbe bildirisinin geçersiz olduğunu söylemiştir:

Tamam da onu Genelkurmay Başkanı çıkar, açıklar öyle bir şey olsa. Yani onu internette yazma o şekilde olmaz. Birisi internete girer, hackler öyle yazar. Değil mi? Hava kuvvetleri Komutanı var, Kara Kuvvetleri Komutanı var, Deniz Kuvvetleri var, Genel Kurmay Başkanı var. Hiçbiri ortada yok. Öyle bir şey olduğunda daha önceki bütün geleneklerde öyleydi. Hepsi ortaya çıkardı, bir arada beraber açıklama yaparlardı.”


Saat 00:10 – Sn. Adnan Oktar darbe girişimi gecesi, "TRT'de okunan bildiri geçerli değil" demiştir:

Benim anladığım herhalde TRT’yi ele geçiren bir topluluk var. Bilmiyorum ama böyle bir şey hiç tarihte görülmemiş. Genelkurmay Başkanı yok, Hava, Kara, Deniz kimse yok ama bir tek TRT’de var böyle bir açıklama değil mi benim gördüğüm? Allah hayra tebdil etsin. Ben ilk defa görüyorum böyle dünya çapında ilk defa böyle bir şey görüyorum ve duyuyorum ve açıklama makul değil. TRT’de böyle bir şey olduğundan bütün haber kanallarında olması lazım. Yani bu şekilde olmaz çünkü TRT’yi açtığımızda bir spiker çıkıyor karşımıza. Böyle bir şey olmaz, yetkili bir insan değil o.”

 

Saat 00:47 – Sn. Adnan Oktar darbe girişimi gecesi parti liderlerinden açıklama yapmaları, vekillerin de parlamentoya gitmeleri çağrısında bulunmuştur:

Sayın Kılıçdaroğlu yine açıklama yapsın. Ara ara açıklama yapmasında çok büyük fayda var. Bir de CHP’nin kurmayları açıklama yapsınlar. O çok iyi olur. Sayın Bahçeli de yine, MHP’nin ileri gelenleri ve Sayın Bahçeli yeniden bir açıklama yapsalar çok iyi olur. Büyük Birlik Partisi mutlaka bir heyet olarak bir açıklama yapsın. Büyük Birlik çok önemli. Saadet Partisi mutlaka açıklama yapsın inşaAllah.

PKK kudurmuş vaziyette. Devlet kurmak istiyor artık Güneydoğu’da. Böyle bir konumda sakin olamayız. Sakin derken yani suskun olmayız. Mutlaka açıklama gerekir.

BİR DE PARLAMENTO MÜMKÜNSE GEÇ VAKİT DE OLSA TOPLANSA İYİ OLUR. DEĞİL Mİ? TOPLANSINLAR TABİ YA, MİLLET ADINA BİR AÇIKLAMA YAPSINLAR. MİLLET MECLİSİNİN ETRAFINI GÜVENLİK İÇİNDE TUTARLAR.”

 

Saat 00:58 – Sn. Adnan Oktar darbe girişimi gecesi ‘Bu vatanı İngiliz derin devletinin kahpeliğine bırakmayız’ demiştir:

Bu vatanı İngiliz derin devletinin kahpeliğine bırakmayız. İngiliz derin devleti istediği itliği yapsın, oyun yapsın buna müsaade etmeyiz.

Ne ordumuza zeval gelir ne polisimize zeval gelir ne Türkiye’yi böldürürüz ne oyun oynatırız ne de PKK’yı sevindiririz. Ordunun yeri kışlası veya PKK’yla olan cephedir. Yani onlara karşı mücadelesidir. Yani onun dışında bir şey yok.”


Saat 01:00 – Sn. Adnan Oktar darbe girişimi gecesi bu girişimin başarısız olacağını, halkımızın rahat olmasını söylemiştir:

Dünyanın telaş etmesine de gerek yok. Hiçbir şey olmaz. Bütün yurtdışından tanıdıklar yazıyorlar. Bu vatana, bu millete bir şey olmaz. Bu vatan, bu millet görevliYani İslam’ın nurunu yayacaklar, Türk İslam Birliğini oluşturacaklar, deccaliyeti yok edecekler, İngiliz derin devletinin saltanatı bitecek, PKK diye bir şey yeryüzünden silinecek, kalmayacak. Bu millet kahramandır, delikanlıdır ve kabadayı millettir, yiğittir yani.”


Saat 01:06 – Sn. Adnan Oktar darbe girişimi gecesi askerlere ‘fitne de itaat olmaz,polise ateş açılmaz’ uyarısında bulunmuştur:

FİTNEDE İTAAT OLMAZ. “GİT POLİSE BOMBA AT” DİYORSA BU DİNLENMEZ. HARAM OLUR, BÖYLE ŞEY OLUR MU? CANIN PAHASINA KABUL ETMEYECEKSİN. BU ÇOK KORKUNÇ BİR ŞEY, BU ÇOK BÜYÜK GÜNAH YANİ. Değil mi? İnsan hayatı pahasına bunu kabul etmez. Çünkü yaşasan ne olur ondan sonra ya? Yaşasan ne olur yani?”

 

Saat 01:10 – Sn. Adnan Oktar darbe girişimi gecesi askere kışlaya çekilmesi çağrısında bulunmuştur:

“Asker Güneydoğu’ya, PKK’ya. Sakın ha, büyük bir yanlış olmuş. Kim yaptıysa şeytandan Allah’a sığınsın. Eûzu billahi mineş-şeytânirracîm. Bismillahirrahmanirrahim deyip çekilsinler. Şeytan oyun oynuyor. İngiliz derin devleti büyük bir kahpelik içinde. Canlarını yaktık ya deşifre ettik ya cinnet geçirdiler. Akıllarını attılar. Hani “O öyle olmaz böyle olur” diyorlar. Elinizden geleni ardınıza koymayın. BU MİLLETİ YIKAMAZSINIZ. ASKER DE BİZİM POLİS DE BİZİM, ÖZEL HAREKATÇI DA BİZİM. HEPSİ BİZİM ASLANIMIZ. MİLLET DE BİZİM, DEVLET DE BİZİM, ÜLKE DE BİZİM.”

 

Saat 01:15 – Sn. Adnan Oktar darbe girişimi gecesi “Hava, Kara ve Deniz komutanlarıda darbenin geçersizliğiyle ile ilgili açıklama yapmalı” demiştir:

Birinci Ordu Komutanı Ümit Dündar da “Bu hareket TSK içindeki küçük bir grubun girişimi diye açıklama yapmış.” Evet ama Hava, Kara, Deniz de açıklama yapsa çok iyi olur.”

 

Saat 01:20 – Sn. Adnan Oktar darbe girişimi gecesi ezanın sabaha kadar devam etmesini söylemiştir:

“Allah Allah, maşaAllah. Bütün Türkiye’de ezan okunuyormuş şu an camilerde. Çok güzel. Türkiye’de hiç böyle saatlerce ezan ve sela okunmadı maşaAllah. Allah ne güzel kendisini andırıyor. MaşaAllah. Ne güzel kendini zikreyletiyor. Hafız efendiler, müezzin efendiler dinlenip dinlenip okusunlar, devametsinler ezana.”

 

Saat 01:53 - Darbe girişimi gecesi darbeciler A9 TV’nin uydu yayınını kestiklerinde, Sn. Adnan Oktar internetten canlı yayına devam etmiştir:

“Bir hayır vardır, hikmet vardır. Bu teknolojiyi de (internetten yayın) görmüş olduk. Değil mi? Yani durmayız. EvvelAllah.”

 

Saat 01:56 – Sn. Adnan Oktar darbe girişimi gecesi bütün partileri birlik içinde hükümete destek olmaya çağırmıştır:

ŞEHİTLER OLMUŞ, YARALILAR OLMUŞ. ONLAR ARSLAN, ONLAR CENNET KUZUSU OLUYOR, BİZİM TARİHİMİZDE BU TİP ŞEYLER OLUYOR. AMA MİLLETÇE BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE OLALIM, AMAN HA. CHP, MHP, AK PARTİ SIRT SIRTA.

  

Saat 02:01 – Sn. Adnan Oktar darbe girişimi gecesi ‘Özel harekata saldırmak, halkahelikopterden ateş açmak çok büyük günah’ demiştir:

Yani mesela çok büyük günah. Gölbaşında Özel Harekât Dairesi Başkanlığı’na bu olaylar ilk başlangıcında saldırıda 17 polisi şehit etmişler. Yazık günah değil mi ya? Bu canlar PKK ile çatışıyorlar bu arslanlar. Ne kadar büyük bir günaha girdiler. Ne kadar büyük bir hata oldu. Helikopterden falan ateş etmek çok büyük günah. Biz o helikopteri PKK ile mücadele için aldık.”

Bu yayın, ertesi gün öğle saatlerine kadar aralıksız devam etmiştir.


SONUÇ

Önemli olan, daha hiçbir devlet yetkilisinin, hükümet ve muhalefet partilerinden hiçbir yetkilinin herhangi bir açıklama yapmadığı darbe girişiminin ilk saatlerinde, SAYIN ADNAN OKTAR’IN, ÇOK NET, KARARLI VE KESİN BİR DİLLE, BU DARBE GİRİŞİMİNE KARŞI AÇIKLAMALARDA BULUNMUŞ OLMASI, SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN VE HÜKÜMETİN YANINDA YER ALMASIDIR.

Sayın Adnan Oktar, daha ilk dakikalarda yaşananların ordunun içindeki bir çetenin darbe girişimi olduğunu açıklamıştır.

FETÖ’YE KARŞI ÖLÜMÜ GÖZE ALARAK, CANSİPERANE BİR BİÇİMDE DEVLETİMİZİN, SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN VE HÜKÜMETİMİZİN YANINDA YER ALMASINA RAĞMEN, SAYIN ADNAN OKTAR VE CAMİAMIZI FETÖ İLE İLİŞKİLENDİRMEYE ÇALIŞMAK SON DERECE VİCDANSIZ, İNSAFSIZ, ART NİYETLİ VE BEYHUDE BİR ÇABA OLACAKTIR.

Eğer gerçekten FETÖ’ye çok küçük bile bir destek veriliyor ya da darbenin başarılı olmasından çekiniliyor olsa, o gece birçok kişinin yaptığı gibi, güvenli bir yere giderek hiçbir yorum yapmadan, yayın yapmadan sonucun beklenebileceği bir günde, Sayın Adnan Oktar tam aksini yaparak, DARBENİN MERKEZİNDE darbecilere karşı açıkça meydan okumuştur.

On yıllardır her fitne ve kargaşada, özellikle FETÖ’nün rol oynadığı Gezi ayaklanması, 17-25 Aralık darbe girişimi ve 15 Temmuz darbe girişimi gibi fitnelerde, tarafını devletten, milli iradeden ve meşru hükümetten yana kesin bir şekilde belli eden Sayın Adnan Oktar gibi, İKİNCİ BİR KİŞİ DAHA YOKTUR.