SAYIN ADNAN OKTAR’IN GÜNCEL FOTOĞRAFLARI

Sayın Adnan Oktar hakkında son 5 yıldır yapılan asılsız haberlerde dikkat çeken önemli bir husus, haberlerde özellikle Adnan Bey'in 2018 senesindeki operasyon sonrasında basına servis edilen ve ortada hiçbir gerekçe yokken gözaltı sırasında başının zorla öne eğdirildiği fotoğrafların kullanılmasıdır. 

Oysa, değerli basın mensuplarımızın elinde Sayın Adnan Oktar'a ait çok sayıda güncel fotoğraf bulunmaktadır. Kaldı ki Adnan Bey'in son dönemde Erzurum’daki cezaevinde çekilen ve sosyal medyadaki çok sayıda kullanıcı tarafından binlerce kez paylaşılan son fotoğraflarının değerli basın mensuplarımızda bulunmaması da mümkün değildir. 

Ancak, Adnan Oktar ve arkadaşları hakkında yapılan haberlerde, özellikle gözaltı sırasındaki başı öne eğdirilmiş fotoğraflarının kullanılması, Adnan Bey hakkında kasıtlı olarak olumsuz bir kamuoyu algısı oluşturulmaya çalışıldığını düşündürmektedir. 

Bu yapılanın haksız ve hukuksuz olmasının yanında, dürüstlük, samimiyet ve basın meslek ilkeleriyle bağdaşmadığı aşikardır. Ancak burada dikkat çekmek istediğimiz çok önemli bir başka husus daha bulunmaktadır:

Gerçek dışı, taraflı ve yanıltıcı haberlerle İNSANLARIN HAKSIZLIĞA, HUKUKSUZLUĞA VE ZULME ALIŞTIRILDIĞI BİR TOPLUMDA bir süre sonra adalete olan inanç ve güvenin zayıflayacağı ve sonunda yıkılacağı bilinen bir gerçektir. 

Unutulmamalıdır ki hukuk ve adalet herkes içindir ve herkese lazımdır. Dolayısıyla, bazı basın mensuplarımızın, Adnan Bey ve arkadaşlarına yönelik bu hak ve hukuk tanımaz tutumlarının aslında hem toplum geneline hem de kendilerine zarar verdiğini görebilecek feraset ve basirette olmaları gerekir. 

Bugün Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarına yapılan haksızlıkların yarın bir başkasına ya da kendilerine dönmeyeceğinin hiçbir garantisi bulunmamaktadır.

Bu vesileyle, Adnan Bey'in Ağustos 2023 tarihinde Erzurum’daki cezaevinde çektirmiş olduğu güncel fotoğraflarını buradan değerli kamuoyuyla paylaşmış bulunmaktayız.