MEDYAMIZ ÖZKAN MAMATİ İSİMLİ KİŞİNİN GERÇEK YÜZÜNÜ MUTLAKA BİLMELİDİR

13-15 Ekim 2020 tarihlerinde başta CNN Türk TV ve Hürriyet gazetesi olmak üzere çeşitli mecralarda yayınlanan haberlerden gördüğümüz kadarıyla, değerli medya mensuplarımız dava dosyamızdaki husumetli katılanlardan Özkan Mamati isimli kişinin Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarımız hakkında verdiği gerçek dışı ve çarpıtılmış bilgilerle–kanaatimizce farkında olmadan– yönlendirilmekte ve kullanılmaya çalışılmaktadır.

Haberlerde Özkan Mamati isimli şahıs kamuoyuna, camiamızdan ayrılmış ancak buna rağmen güya kendisini bir türlü kurtaramamış, sözüm ona mağdur bir vatandaş gibi tanıtılmaktadır. OYSA Kİ GERÇEK BU ANLATILANLARIN TAM TERSİDİR. ÖZKAN MAMATİ, KAMUOYUNA VERMEYE ÇALIŞTIĞI MAĞDUR, GÜYA HAKSIZLIĞA UĞRAMIŞ GÖRÜNÜMÜN AKSİNE YAKLAŞIK 3 SENEDEN BU YANA ÇEŞİTLİ SOSYAL MEDYA HESAPLARI, WHATSAPP MESAJLARI VB. MECRALARDAN CAMİA MENSUPLARIMIZA, ÖZELLİKLE DE SON DÖNEMDE ADLİ KONTROL ALTINDA EV HAPSİNDE BULUNAN MAZLUM HANIM ARKADAŞLARIMIZA, ONLARIN AİLE VE YAKINLARINA AKIL ALMAZ TEHDİT VE HAKARETLER SAVURAN BİR KİMSEDİR. MEDYAMIZ İSE, BİLMEYEREK DE OLSA, ÖZKAN MAMATİ İSİMLİ BU ŞAHSIN ANLATTIKLARINA İTİBAR EDEREK ALENEN KANDIRILMAKTA VE KULLANILMAKTADIR. 

Medyamız Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarımızın tutuklanmalarının adaletli ve hakkaniyetli olmadığını çok iyi bildiği halde garip bir korku ve baskı altında bu gerçeği dile getiremiyor. Ve bu tür bir takım karanlık oyunlara alet edilmeye çalışılıyor. Oysa, bu son derece yersiz bir korku. Nihayetinde, gerçekleri söylediği için kimsenin işinden atılması, zarar görmesi söz konusu olamaz. Aksi takdirde, evde mahsur kalmış, kendilerini korumak, savunmak isteyen mazlum genç kızlara yapılan saldırılara göz yummak, farkında olmadan bunu yapanlara destek vermek de aynı zulme ortak olmak anlamına gelecektir.

 

ÖZKAN MAMATİ'NİN MEDYADAN SAKLADIĞI GERÇEK YÜZÜ

Öncelikle Özkan Mamati, yargılaması devam eden davamızın husumetli müştekilerinden birisidir ve camiamıza yönelik korkunç bir kin ve nefretle hareket etmekte, yaklaşık 3 yılı aşkın bir süredir eline geçen her fırsatta, gerek kendisine ait sosyal medya hesaplarından, gerekse imkan bulduğu her mecradan bizlere, ailelerimize, akrabalarımıza, yakınlarımızdan tanıdığı, bildiği herkese tehdit ve hakaretler savuran bir şahıstır. Kendisinin şiddete eğilimli kişiliği çocukluğundan beri ailesi, yakınları ve doğup büyüdüğü Pazarbaşı Semti’ndeki komşuları tarafından da gayet iyi bilinmektedir.

Bugüne kadar ki eylemlerinden, tehditlerinden, iftiralarından ve çirkin üslubundan görüldüğü kadarıyla Özkan Mamati'nin bizlere karşı beslediği dehşetli kin ve nefret adeta kendisiyle bütünleşmiştir. Bu nedenle, kendisine hakim olamamakta, bu kin ve nefreti sadece arkadaş camiamıza karşı değil, hemen herkese karşı olan konuşmalarında ağzından taşıp, kelimelerine dökülmektedir. 

Öyle ki yargılamaların devam ettiği İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesinde ifade verdiği esnada dahi, suç unsuru taşıdığı aleni olmasına rağmen sürekli olarak “i..e”, “a.”, “g.t” gibi küfürleri açıkça kullanması, bununla da yetinmeyip arkadaşlarımızın avukatlarına dönerek onlara da hakarette bulunması, Devletimizin polisini, savcısını ve kurumlarını kendince aşağılayarak kendini adeta onlardan da üstün görmesi, kişilik yapısı hakkında somut bir örnek teşkil etmiştir. 

Ayrıca, tüm bunları Sayın Mahkeme Heyeti karşısında pervasızca sergileyecek bir cüret ve cesareti kendinde bulması da, Türk adalet ve yargı sisteminin vakar, saygınlık ve güvenilirliğine gölge düşürmeye yönelik bir tutum olması açısından son derece vahim ve endişe vericidir.

Aslında, sadece Özkan Mamati'nin kendisine ait sosyal medya hesaplarından paylaştığı aşağıdaki bazı fotoğraflarına bakmak bile kendisinin gerçek yüzünü tanımak bakımından son derece yeterli olacaktır.
ÖZKAN MAMATİ'NİN KİN, NEFRET, TEHDİT ve HAKARET İÇEREN SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARI

Arkadaş camiamız son 3 yıldır, Özkan Mamati ve yanında tuttuğu benzer zihniyetteki bazı kişiler tarafından son derece örgütlü ve sistemli bir biçimde, kullandıkları sosyal medya hesaplarından hedef alınarak bir nevi sosyal medya terörüne maruz bırakılmaktadır. 

Özkan Mamati'nin başını çektiği bu kişilerin sosyal medya terörü uygulamak için kullandıkları hesapların başında ise @kahyaah isimli instagram hesabı gelmektedir. Söz konusu hesap, bizzat Özkan Mamati ve arkadaşları tarafından; hakkımızda devam eden yargılamayı yönlendirmek, yargılanan arkadaşlarımızı baskı altına almak, oluşturdukları illegal yapılanmanın korkutucu gücünü kullanarak bizleri, ailelerimizi, sevdiklerimizi ve bizi seven insanları tehdit ederek sindirmek amacıyla kullanılmaktadır. 

Ayrıca, Özkan Mamati kendisine ait sosyal medya hesaplarından, 2018 yılında düzenlenen operasyon sonrasında arkadaşlarımız tarafından kullanılan mekanların önüne giderek çektirdiği fotoğrafları da sayısız tehdit ve hakaretler eşliğinde paylaşmıştır.

Telefonlarına gönderdiği whatsapp mesajlarıyla arkadaşlarımızı alenen tehdit etmiştir. Bu açık tehditler ve hakaretler karşısında ise arkadaşlarımız Türkiye Cumhuriyeti’nin her vatandaşının anayasal hakkı olan bir hakkı kullanmışlar ve canlarını koruyabilmek için yargıya başvurmuşlardır. Arkadaşlarımızın kanunlara ve Devletimizin kurumlarına sığınıp canlarını korumaya çalışmalarının örgütsel tutum ve bir baskı aracı gibi haber yapılması ise en hafif deyimiyle akıl daha da önemlisi vicdan tutulmasıdır.

Ayrıca Özkan Mamati şu an halen ev hapsinde bulunan bazı hanım arkadaşlarımızın isimlerini ve resimlerini de sözünü ettiğimiz sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarda zikretmekte, arkadaşlarımızı hedef haline getirmekte, bu yolla aynı şekilde hanım arkadaşlarımızın evlerine de gelebileceği mesajıyla tehditlerine devam etmektedir.

Tüm bunların da ötesinde ise, kontrolsüz öfke ve kin içeren bu fütursuz paylaşımların yapıldığı hesapların, kullanıcılarının tespit edilemeyeceği düşüncesiyle, örneğine az rastlanır bir pervasızlık gösterilerek HANIM ARKADAŞLARIMIZIN HAYATLARI DA TEHDİT EDİLMEKTEDİR.

Bu hesaplarda sıkça yorum yapan @boogeyman34007 kod isimli, Özkan Mamati tarafından kullanıldığı duyumunu aldığımız bir hesaptan, hanım arkadaşlarımız ORGANLARININ SÖKÜLMESİYLE DAHİ TEHDİT EDİLMEKTEDİR. 

Özkan Mamati’nin kullandığı bilinen sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlardaki, aşağıda bazı örneklerini aktardığımız cümleler ise nasıl bir tehlike ve tehditle karşı karşıya olduğumuzun anlaşılması açısından sadece birkaç örnektir:


ÖZKAN MAMATİ’NİN RUH HALİNİ, TEHLİKELİ ÖFKE VE NEFRETİNİ YANSITAN BAZI PAYLAŞIMLARI

 • (NAMLUYA MERMİ VERİLMİŞ BİR FOTOĞRAF PAYLAŞIP) “KEŞKE GELSELER DİYE BEKLEYEN ABİLERİNİZ VAR” 
 • TEK CANI KALDI ONU DA MUTLAKA VERECEK.
 • MEZARINDA DA BIRAKMAYACAĞIZ... KALÇA KEMİĞİNDEN YÜZÜK OLUR.
 • ISIRIP KANINI İÇECECEĞİZ. 
 • ÖLÜNCE TOPRAK OLUP GİTMEYECEK… BELAYI BU DÜNYADA VERECEĞİZ. AHİRETE KADAR KİMSE SABRETMEYECEK.
 • BELA OLUP ÜZERİNE YAĞACAĞIZ. ANNESİ, DOĞURAN VE DOĞUTTURAN DA BELA İÇİNDE GÖMÜLECEK.
 • ÖLÜM DIŞINDA BİZİ SİZDEN AYIRACAK BİR GÜÇ YOK, O KADAR ZEVKLE YAPACAĞIZ Kİ ŞOKA GİRECEKSİNİZ
 • SADECE SİZİ EZMEK, HAYATINIZI KABUSA ÇEVİRMEK İÇİN YAŞAYACAĞIZ.
 • CEZANIZI ÇEKTİNİZ BİTTİ Mİ? BİTMEDİ… YOK ARKADAŞ ÖYLE DEĞİL, BİZ KİMSEYİ BIRAKMAYIZ
 • DIŞARDAKİ TEVBE ETMEYENLERİ BIRAKMAYIZ…
 • KİM OLURSA OLSUN BU KİŞİLERİN ANALARINI S…İZ.
 • P.. KARAKTERLİ KARI SANA EVDE HUZUR VERECEK MİYİM YOKSA ALACAK MIYIZ GÖRECEKSİN.
 • NE VARSA NE YOKSA BUNLARIN UZANTISI SAYAR S…İZ.
 • HEPİNİZİN ANASINI TEK TEK S…, İSTER ANLAYIN İSTER TEVBE EDİN DÜNYADA SİZE AF YOK.
 • KİM DAHA GADDAR GÖRELİM BAKALIM… HİÇ ÖYLE AHİRETE KADAR FALAN BEKLEMEYE NİYETİMİZ DE YOK. BU DÜNYADA HALLOLACAK BU İŞ.
 • HAYATINIZI KABUS EDECEĞİZ NE MAHKEMEDE NE SONRASINDA BİN MİSLİNİ SİZE YAPACAĞIZ
 • CEZAEVLERİNDE NAMUSLU, DELİKANLI İNSANLAR VARDIR. UMARIM ÖRGÜT ÜYELERİYLE ÖZEL OLARAK İLGİLENİRLER.
 • ANANIZDAN BABANIZDAN KALAN MİRASLARA KADAR ALACAĞIZ
 • AĞZINDAN A HARFİ ÇIKARAN HERKESİN …
 • KİM KAFASINI ÇIKARIRSA TOKMAĞI YER TOKMAĞI
 • PİŞMAN OLMAYANLARIN BURNUNDAN GETİRECEĞİZ, ANASINDAN DOĞDUĞUNA PİŞMAN EDECEĞİZ
 • BU KARIYI (YARGILANANLARDAN BİRİNİ KAST EDİYOR) ÖYLE PERİŞAN EDECEĞİZ Kİ 
 • TAZMİNATLAR, BİREYSEL TAKİPLER DERKEN ÖNÜMÜZDEKİ 5 YIL CEZA ALMAYANLARI MUAZZAM BİR KABUS BEKLİYOR 
 • HAYATINIZ YOK OLACAK, ERİYECEK EZİLECEKSİNİZ… 
 • SİZİ PİŞİRİP YESEK RAHAT ETMEYİZ. DAHA VAR MI DERİZ. SİZİ GÖMECEĞİZ GÖMECEĞİZ. 
 • ÇIKAN HERKESİN VE SİZİN HAYATINIZI S…İZ. BU DAVAYA PİSLİK YAPMAYA ÇALIŞAN HERKESİN SÜLALESİNİ S..İZ … ANANIZ BABANIZ HİÇ KİMSE SİZİ BİZİM ELİMİZDEN ALAMAZ.
 • TEK GERÇEK VAR O DA BİZİM İNTİKAMIMIZ, O DA SİZ BİTENE KADAR BİTMEYECEK.
 • SENİ BULACAĞIM OLUM, BÜTÜN KEMİKLERİNİ KIRICAM, ÖNCE PARMAKLARINDAN BAŞLIYCAM.
 • EN DOĞRU ZAMANDA EN MANYAK EN ACI ŞEYLERİ YAPACAĞIZ.
 • SİZİ YOK ETMEDEN, GÖMMEDEN HAYATI BURNUNUZDAN GETİRMEDEN DURMAYACAĞIZ.
 • SİZ NE YAPABİLİRSİNİZ? TESLİM OLABİLİR, İTİRAFÇI OLABİLİR, AF DİLEYEBİLİR, İNTİHAR EDEBİLİRSİNİZ. NE YAPARSANIZ YAPIN ANANIZI B…İZ, ANANIZI...
 • BEYNİNİZİ BURNUNUZDAN ÇIKARACAĞIZ SAKİN OLUN.
 • CANINIZI ÖYLE YAKACAĞIZ Kİ AHİRETE BİR ŞEY BIRAKMAYACAĞIZ.
 • ÇİĞ ÇİĞ BÖBREĞİNİ YEMEK İSTİYOR, KANINI İÇMEK İSTİYORUZ. 
 • ÖLÜSÜNÜ GÖRSEK, GÖMSEK ÇIKARIP RAHATSIZ ETMEK GİBİ BİR RUH HALİNDEYİZ.
 • KARARMIŞ HAYATINIZ GEBERENE KADAR KARANLIKLAR İÇİNDE SÜRECEK. SİZİ HEP EZECEĞİZ. ÇÜRÜYECEKSİNİZ.

Tüm bunlar karşısında hanım arkadaşlarımız da Özkan Mamati'nin kendilerine yönelik olarak uyguladığı bu kanun tanımaz tehdit ve psikolojik cebir yöntemleriyle mücadele edebilmek için en doğal hukuki haklarını kullanarak, bu paylaşımlar ve sorumluları hakkında ilgili savcılıklara şikayette bulunmuşlardır.

Yani Özkan Mamati'nin medyaya yansıyan haberlerde kendisine mağdur süsü vererek, hakkında açılmış olduğundan bahsettiği onlarca dava, bizzat kendisinin haksız fiillerinden kaynaklanan hakaret, tehdit ve şantajlarından bıkmış hanım arkadaşlarımızın, kanun ve hukuk sınırları içerisindeki kendi yasal haklarını arama çabalarından ibarettir. 

Malumunuzdur ki yasalar insanları ve haklarını korumak için vardır ve kimsenin de kendi işlediği haksız fiillerden dolayı zarar gören kişilere, çıkıp da siz niçin yasal haklarınızı arıyorsunuz deme hakkı ve serbestisi bulunmamaktadır.

Dolayısıyla Özkan Mamati'nin sosyal medya paylaşımlarında isimleri, hatta resimleri dahi zikredilerek hakaret ve tehditlerde maruz kalan hanım arkadaşlarımız da, kanunların kendilerine tanıdığı en doğal hukuki haklarına başvurmuşlar ve Özkan Mamati'yi ilgili savcılıklara şikayet etmişlerdir. Yapılan şikayetler sonucunda ilgili savcılık ve mahkemeler de hanım arkadaşlarımızın bu taleplerindeki haklılıklarını tespit ederek Özkan Mamati hakkında haberlerde bahsedilen bu uzaklaştırma kararlarını vermişlerdir. 

Dolayısıyla sayın medya mensuplarına buradan bir kez daha hatırlatmak isteriz ki Özkan Mamati isimli şahıs son derece tehlikeli olup, uydurduğu sayısız yalanlarla sizleri kandırmakta ve kullanmaktadır. Bu şahıs, eli kolu bağlı ev hapsinde tutulmakta olan hanım arkadaşlarımıza yönelik olarak ağza alınmayacak hakaretler ve küfürler etmekte, ancak hepsinin ötesinde hanım arkadaşlarımızı pervasızca ölümle tehdit etme cesaretini dahi göstermektedir.

Haber bültenlerinde hemen her gün sıklıkla görmeye alıştığımız ve büyük bir utanç kaynağı olan KADIN CİNAYETLERİnin sıklıkla yaşandığı ülkemizde, medyamızın üzerine düşen sorumlulukları hakkıyla yerine getirmesi ve sonucu böylesi trajedilere yol açabilecek konulara çok daha ciddiyetle yaklaşması gerektiğini düşünmekteyiz. Nitekim CNN Türk TV'de yayınlanan Özkan Mamati haberinin hemen arkasından yine bir "kadın cinayeti" haberinin gelmiş olması da son derece manidar olup, bu konudaki haklılığımızı gözler önüne sermektedir.

Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.