GAZETECİ BARIŞ TERKOĞLU CAMİAMIZA YÖNELİK ÜRETTİĞİ UYDURMA KOMPLO TEORİLERİ ÜZERİNDEN UCUZ ALGI HABERCİLİĞİ YAPMA ANLAYIŞINI  BENİMSEMEMELİDİR

Gazeteci Barış Terkoğlu, Cumhuriyet Gazetesi'nde yayınlanan 27 Mart 2023 tarihli köşesinde, yaklaşan genel seçimler öncesinde Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Sayın Fatih Erbakan’ın Cumhur İttifakı'na katılımıyla ilgili, ideolojik amaçlarla hazırlandığı izlenimi veren, samimiyetten uzak, algı amaçlı ve taraflı bir yazı kaleme almıştır. Ayrıca, yazısıyla aynı gün Halk TV ekranlarında yayınlanan “Şirin Payzın ile Sözüm Var” isimli programa da konuşmacı olarak katılmış ve köşe yazısında geçen itham ve iddialarını burada da tekrarlamıştır.

Barış Terkoğlu’nun köşe yasızında ve televizyondaki konuşmasında,

 Sayın Fatih Erbakan’ın, Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarımızla birçok kez görüşmüş olmasının ve katıldığı çeşitli programlarda Sayın Adnan Oktar ve arkadaş camiamız hakkında hep övücü ve güzel sözler sarfetmiş olmasını kendince bir fırsat gördüğü,

 Bunu kullanarak vatandaşlarımızın Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’a ve AK Parti’ye olan teveccüh ve desteklerini, kendince camiamız üzerinden baltalayabileceği kanaatine kapıldığı,

açık şekilde görülmektedir. 

Barış Terkoğlu’nun köşe yazısında ve TV programında öne sürdüğü gerçek dışı itham ve iddialarla ilgili bazı önemli gerçekleri bu vesileyle aktarmakta fayda görüyoruz:


BİRİNCİSİ

Barış Terkoğlu’nun gün geçtikçe dozu artan bir öfkeyle ve adeta gözü dönmüş bir şekilde karşısına çıkan her fırsatta Adnan Oktar Davası hakkında gerçek dışı haberler yapması kanaatimizce, yaklaşık 30 yıldır camiamızda Adnan Bey'in yakınında bulunmuş olan KUZENİ MURAT TERKOĞLU’NUN DA BU DAVADA YARGILANIYOR OLMASINDAN KAYNAKLANMAKTADIR.

Barış Terkoğlu’nun kuzeni Murat Terkoğlu, 2018 senesinde gerçekleştirilen polis operasyonunun ardından emniyette ifade vermiş ve cezaevine girmekten çekindiği için asılsız, iftira niteliğindeki iddiaları kabul etmek zorunda kalarak etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmış ve arkadaşlarımızın aksine, serbest bırakılmıştır. Emniyette verdiği ilk ifadesinde suçlamaları kabul etmeyen Murat Terkoğlu, bundan birkaç gün sonra tekrar ifade vererek atılan iftiraları kabul etmek zorunda bırakılmıştır. 


İKİNCİSİ

Gazeteci Barış Terkoğlu’nun, akrabası Murat Terkoğlu sebebiyle Sayın Adnan Oktar ve arkadaş camiamıza duyduğu husumet dışında, kendisini bu tip gerçek dışı ve tarafgir yazılar kaleme almaya motive eden güçlü bir İDEOLOJİK HUSUMETİ bulunmaktadır. 

Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarımızın,

‼️ 40 yılı aşkın süredir yürütmüş olduğu anti-Darwinist, anti-materyalist, anti-komünist ilmi, imani ve kültürel faaliyetlerin, Allah’ı inkar felsefesi üzerine kurulu olan Evrim Teorisi'ni dünya çapında yenilgiye uğratmış olması,

‼️ Arkadaş camiamızın milliyetçi, modern, dindar, yerli ve milli kimliği ile savunduğu Türk-İslam birliği ideali

Barış Terkoğlu’nun da aralarında bulunduğu materyalist ve Darwinist dünya görüşüne sahip belli bir zümreyi adeta çileden çıkartmıştır. Bu zümrenin tipik bir örneğini teşkil eden Barış Terkoğlu’nun Adnan Bey ve arkadaşlarımıza beslediği ideolojik husumet o derece derin ve şiddetlidir ki, adeta kendisinin ADALET ve EŞİTLİK anlayışını kör etmiş bulunmaktadır. 

Öyle ki, neredeyse hemen her yazısında ve konuşmasında HAKİM ve SAVCILARI ELEŞTİREN, "HUKUK YOK, ÜLKEDE ADALET SANKİ RAFA KALDIRILMIŞ" DİYE HAYIFLANAN BARIŞ TERKOĞLU, NEDENSE KONU ADNAN BEY ve ARKADAŞLARIMIZ OLDUĞUNDA BU SÖZLERİNİ BİR ANDA UNUTMAKTA, MARUZ BIRAKILDIĞIMIZ HAKSIZLIK ve HUKUKSUZLUKLARI GÖRMEZDEN GELEREK HAKKIMIZDA PEŞİN HÜKÜM VERMEKTE VE YARGISIZ İNFAZ YAPMAKTADIR. 

Kendisi de bir süre cezaevinde tutulan, hatta tutukluluğu sebebiyle psikolojisi bozulup Silivri Cezaevi'nden “Duvarlar üzerime üzerime geliyor, yemek bile yiyemiyorum” şeklinde açıklamalar yapan Barış Terkoğlu, Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarımızın masum olmalarına rağmen sayısız haksızlığa, hukuksuzluğa ve adaletsizliğe maruz bırakılarak 5 yıla yakın bir süredir suçsuz yere tutuklu olduklarını kendisi de çok iyi bilmektedir. 

Ancak, buna rağmen yazılarında hukukun ve adaletin sadece kendisi gibi düşünenler için var olduğuna inandığı açıkça görülmekte; yazı ve yorumlarının arkasındaki garip öfke ve intikam duygusu da yoğun olarak hissedilmektedir. Barış Terkoğlu’nun camiamıza beslediği bu husumet hislerinin, kendisinin ve çalıştığı basın yayın kuruluşlarının itibar, güvenilirlik ve tarafsızlığına gölge düşürdüğü ise açıktır.

Bu vesileyle, Barış Terkoğlu'na ve çalıştığı kurumlardaki kişilere, meslektaşlarına hatırlatmak isteriz ki eğer kendileri de bir gün

 Sabaha karşı yapılan ani baskınlarla evlerinden yaka paça gözaltına alınırlarsa,

 Avukatları da kendileriyle birlikte gözaltına alınıp, istedikleri avukatları tutmalarına izin verilmeyip savunma hakları ellerinden alınırsa,

 Günlerce emniyette insanlık dışı koşullarda gözaltında tutulup sonra da neyle suçlandıklarını dahi bilmeden hakim karşısına çıkarılırlarsa,

 Talimatlı hakimler tarafından haksız ve hukuksuz olarak tutuklanırlarsa,

 Sırf zorluk ve eziyet kastıyla yaşadıkları yerlerden yüzlerce kilometre uzaklıktaki cezaevlerine dağıtılıp ne yakınları ne avukatlarıyla görüşme imkanları pratikte imkansız hale getirilirse,

 Usulsüz arama tutanaklarıyla evlerinde yasa dışı işlemler yapılırsa,

 Hukuksuz olarak el konan materyallerin aralarına sonradan oluşturulmuş düzmece belgeler eklenip sahte deliller oluşturulmaya çalışılırsa,

 Aleyhlerinde sahte tanıklara, devşirilmiş müştekilere, baskı ve tehditle sözde etkin pişman yaptırılmış kişilere yalan beyanlar verdirilir, akla hayale gelmedik iftiralar attırılırsa,

 Ve 5 sene boyunca suçsuz yere hapislerde tutuklu tutulup bunlar gibi daha yüzlerce zulüm, haksızlık ve hukuksuzluklara uğrarlarsa

DOĞAL OLARAK HERKES GİBİ, GÖRMEK İSTEYECEKLERİ ADİL, HUKUKİ VE VİCDANİ BİR MUAMELE OLACAKTIR. BU DA, SADECE KENDİLERİNİN DEĞİL, BU ÜLKENİN TÜM VATANDAŞLARININ İNSANİ VE KANUNİ BİR HAKKIDIR. 

Ne var ki Barış Terkoğlu ve kendi zihniyetindekilerin, adaletsizlik ve hukuksuzluğa maruz kalan kendileri olduğunda ortalığı ayağa kaldırıp başkaları aynı haksızlıkları hatta daha fazlasını yaşadığında bu zulmü desteklemeleri, alkışlamaları, dahası bizim davamızda olduğu gibi çok daha fazla haksızlık ve hukuksuzluğun yapılması için yaygara yapmaları gerçekte samimiyetsiz, tutarsız, tek taraflı, çarpık bir adalet arayışı içinde olduklarının göstergesidir. Oysa, başkalarına yapılan adaletsizliği ve hukuksuzluğu teşvik etmeleri, kelimenin tam anlamıyla "kendi oturdukları dalı kesmek"ten başka bir şey değildir.


ÜÇÜNCÜSÜ

Gazeteci Barış Terkoğlu’nun, oluşturmaya çalıştığı algının aksine Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarımız YALNIZCA Yeniden Refah Partisi ve Sayın Fatih Erbakan ile görüşüp irtibatta BULUNMAMIŞTIR. On yıllar boyunca ülkemizin söz sahibi ve önde gelen siyasetçileri, gazetecileri, akademisyenleri, kanaat önderleri, sanatçıları ve bilim insanlarıyla görüşmüş, irtibatta bulunmuş, karşılıklı ziyaretler gerçekleştirmiş ve fikir alış verişlerinde bulunmuşlardır. 

Bu görüşmelerin, yaklaşan genel seçimler öncesinde aralarında Barış Terkoğlu’nun da bulunduğu kimi gazeteciler tarafından işlerine gelen siyasi doğrultuda gündem yapılmaya çalışıldığı görülmektedir. Ancak, bu yolla camiamız ve söz konusu siyasetçiler aleyhinde infial oluşturabilme çabaları beyhudedir. Kaldı ki, sırf bu görüşmeler bile arkadaş camiamızın hiçbir zaman bir suç örgütü olmadığının da en açık göstergelerindendir. Aksi takdirde, MİT’ten doğrudan istihbarat alan önde gelen siyasi parti liderlerimizin bizlerle görüşmeyi kabul etmeyecekleri de aşikardır.

Sayın Adnan Oktar ve camiamız, on yıllardır ilmi çalışmalarıyla, fikirleriyle göz önünde olan bir arkadaş grubudur. ADNAN BEY VE ARKADAŞLARIMIZ, SADECE GÜNDEME GETİRİLEN BİRKAÇ SİYASETÇİYLE DEĞİL, SN. CUMHURBAŞKANIMIZ, SN. DEVLET BAHÇELİ, SN. KEMAL KILIÇDAROĞLU BAŞTA OLMAK ÜZERE, ÜLKEMİZİN ÖNDE GELEN SİYASETÇİLERİ, GAZETECİ VE YAZARLARI, SANATÇILARI, AKADEMİSYENLERİ VE KANAAT ÖNDERLERİYLE SIK SIK BİRARAYA GELMİŞ, KARŞILIKLI ZİYARETLER YAPMIŞ, İSTİŞARE VE FİKİR ALIŞVERİŞLERİNDE BULUNMUŞLARDIR. 

Camiamız mensupları ve görüştüğümüz kişiler, devletimizin ve milletimizin refahı, iyiliği, güzelliği için çalışan bu vatanın evlatlarıdır. Bu değerli insanlarla biraraya gelerek istişarelerde bulunmak, bayramlaşmak, hal hatır sormak, sohbet etmek son derece doğal ve olması gerekendir. Ayrıca, tüm bu görüşmeler milletimizin gözü önünde yapılmıştır. Camiamız on yıllardır hep şeffaf olmuş ve tüm çalışmaları, görüşmeleri, fikirleri ile göz önünde bulunmuştur. 

Sayın Adnan Oktar’ın ve arkadaşlarımızın on yıllardır görüştüğü binlerce kişi varken, sadece birkaç kişiyi gündeme getirerek, art niyetli yayınlar yapıp, bu görüşmeleri şaibeli gibi göstermeye çalışmanın iyi niyetli ve samimi bir amacı olmadığı açıktır. 


Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Arkadaşlarımızın Bazı Görüşmeleri

Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarımızın, Cumhurbaşkanımız Sayın ERDOĞAN’ı 25 yılı aşkın bir süredir manen ve ilmi çalışmalarıyla desteklediği herkesçe bilinmektedir. 

Öncelikle, belediye başkanlığı öncesinde, henüz kendisi il başkanı iken, arkadaşlarımız Tarlabaşı’ndaki il başkanlığı binasında kendisini defalarca ziyaret etmişlerdir. O dönem Sayın Erdoğan'ın özel kalemi olan Sayın Mustafa Yüce bu görüşmelerin en yakın şahitlerindendir.

Belediye başkanlığı seçimleri öncesinde Sayın Adnan Oktar, Rahmetli Sayın Necmettin Erbakan’ı, Sayın Erdoğan’ı aday göstermesi için teşvik etmiştir. Aday olduktan sonra seçim kampanyası döneminde başta Altuğ Müştak Berker olmak üzere arkadaşlarımız kendisini desteklemek için ellerinden gelen her türlü çabayı göstermiş ve Sayın Erdoğan İstanbul Belediye Başkanı seçilmiştir. 

Sayın Cumhurbaşkanımız’ın ilk belediye başkanlığı adaylığı söz konusu olduğunda, Refah Partisi'nde adaylık için adı geçen diğer isim Sn. Ali Çoşkun idi, ve partinin üst kurullarında Ali Coşkun daha çok destek görüyordu. 

Bu nedenle, Sn. Erdoğan, arkadaşlarımızdan partinin önde gelenleriyle bir toplantı organize etmemizi istedi. Amacı hem kapalı bir toplantı ile kendisini daha iyi tanıtmak ve camiamız gibi genç, modern, aynı zamanda dindar bir grubun da desteğini aldığını göstermekti. Refah Partisi o dönemde genç, modern kesime hitap etmek istiyordu ve camiamızdaki birçok arkadaşımız partinin vitrini olarak kabul ediliyordu. 

Dindar kesimle, modern ve aydın gençlerin arasındaki uçurumun kaldırılması ve sağ bir partinin güçlendirilmesi amacıyla Sn. Adnan Oktar ve arkadaşlarımız, Sn. Erdoğan’ın belediye başkanlığı adaylığına büyük destek verdiler. Nitekim, Sn. Erdoğan’ın talep ettiği toplantı, şu an tutuklu bulunan arkadaşımız Alkas Çakmak’ın Emirgan’daki villasında gerçekleşti, Sn. Erdoğan ve partinin önde gelenleri bu evde biraraya geldiler. Bu toplantının ardından, Refah Partisi, Sn. Erdoğan’ı belediye başkanlığı için aday gösterdi. 

Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan, 1994’te İstanbul Belediye Başkanı seçilmesinden sonraki ilk basın toplantısına arkadaşımız Altuğ Berker ile çıkmıştı. Yanyana fotoğrafları basında yer aldı. Gazetecilerin sorusu üzerine Sayın Erdoğan camiamızdan olumlu sözlerle bahsetti ve bizleri sahiplendi. Bu anlatımları basında yer aldı. Basın, Sayın Adnan OKTAR ile birlikte arkadaşlarımızın desteğini haber yaptı. 

30.03.1994 Tarihli Cumhuriyet Gazetesinin ‘Cumhuriyet Ankara Bürosu’ tarafından hazırlanan “RP’den Belediyelere Osmanlı Modeli” Başlıklı Haber (Yukarıda) 


10 Aralık 1993 Gecesi Abdi İpekçi Spor Salonunda Gerçekleştirilen Refah Patisi İstanbul İl Teşkilatının ‘İstanbul Gecesi’nde, ARKADAŞIMIZ SN. GÜLAY PINARBAŞI’NIN REFAH PARTİSİNE KATILIŞI SIRASINDA SN. RECEP TAYYİP ERDOĞAN İLE BİRLİKTE haberlere yansıyan görüntüler (Yukarıda) 


Arkadaşımız Levent Sezgin, Sayın Adnan Oktar’ın kitaplarını Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’a hediye ederken (Yukarıda) 

AK Parti iktidarı öncesinde ve sonrasında arkadaşlarımız defalarca Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan ve değerli eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi ile çeşitli vesilelerle görüştüler.

Sn. Adnan Oktar’ın arkadaşlarından Meltem Daban ve Hüma Babuna, 1999 yılında yine camiamıza yönelik düzenlenen büyük operasyonun ardından devam eden dava sürecinde Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’yi Üsküdar’daki evinde ziyaret ettiler ve yaklaşık 2-3 saat sohbet ettiler.

Hanımefendiye, Adnan Oktar Bey ve arkadaşlarımıza dönemin İstanbul Organize Suçlar Şubesi Müdürü Adil Serdar Saçan’ın emniyette işkence yaptığı, bir gecede 93 kişinin gözaltına alındığı, gözleri bağlı şekilde, kalorifer borularına kelepçelenerek taş betonda oturtuldukları, bazı arkadaşlarımızın sakatlanıp çok zor durumda kaldıkları, bunun sonrasında da baskının yıllarca devam ettiği, bir kısım basının operasyonla eşzamanlı olarak iftira kampanyası başlattığı, fakat bütün iftiraların asılsız olduğu gerçeklerini anlattılar.

Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi arkadaşlarımızı büyük bir nezaket ve hoş sohbetle, candan bir tavırla ağırladı, şevklendirdi, ikramlarda bulundu. Hatta, okuldan dönen kızı Sümeyye Erdoğan’ı da yanlarına davet edip, arkadaşlarımızla tanıştırdı. Sümeyye Hanım, okulda yaşadıkları başörtüsü sorunlarını arkadaşlarımıza anlattı, arkadaşlarımız kendisini teselli ettiler.

Yine, arkadaşlarımız Eda Babuna ve Hüma Babuna, Sayın Tayyip Erdoğan’la İstanbul’da bir sağlık kurumunun açılış töreninde biraraya geldiler. Arkadaşlarımız tören sonrasında, sadece dönemin İstanbul Valisi ve bakanlar dahil 23 kişinin alındığı binada Sayın Erdoğan’a o dönemdeki FETÖ’cülerin kumpası neticesinde camia mensuplarımıza açılan davada yapılan hukuksuzlukları anlattılar. Sayın Erdoğan yanındakilere, “Pazartesi günü dosyayı masamda istiyorum” talimatını verdi. Arkadaşlarımız, her zamanki gibi çok olumlu ve sevgi dolu davranan Sayın Erdoğan’a sevgi ve saygılarını ifade edip görüşmeden ayrıldılar. 

Sayın Cumhurbaşkanımız ve Değerli eşi Emine Erdoğan Hanımefendi ile, arkadaşlarımızın çeşitli vesilelerle yaptıkları görüşmelerden bazı fotoğraflar: 

AK Parti 2015 yılı Yenikapı iftarında Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi ile birlikte arkadaşımız Aslı Hantal (Yukarıda)


Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Arkadaşımız Sn. Meltem Arıkan (Yukarıda) 


Sn. Emine Erdoğan Hanımefendi ile Arkadaşlarımız Mine Kalça ve Pınar Akkaş (Yukarıda) 


Sn. Devlet Bahçeli ile Arkadaşlarımızın Bazı Görüşmeleri

1999’da camiamıza düsenlenen polis operasyonundan sonra arkadaşlarımızdan Ceyda Ertüzün ve Hüma Babuna, Sn. Bahçeli’yi TBMM’deki makamında ziyaret ederek operasyon ve gözaltı sürecinde yaşanan hukuksuzluklar ve işkencelerle ilgili kendisini bilgilendirmişlerdi.

İlerleyen yıllarda arkadaşlarımız Sn. Bahçeli’yi MHP Genel Merkezi’ndeki makamında defalarca ziyaret ettiler. Hatta bir görüşme sırasında Hüma Babuna, Sn. Bahçeli’ye “Biz yaşlanıyoruz, siz hiç yaşlanmıyorsunuz” demiş, kendisine Sayın Adnan Oktar’ın bazı kitaplarını hediye etmiştir.

Daha sonra bir bayram gününde Hüma Babuna, Eda Babuna ve Ceyda Ertüzün, MHP Genel Merkezi’ndeki bayramlaşma törenine katılarak, Sayın Devlet Bahçeli’nin bayramını tebrik ettiler ve kendisine Sayın Adnan Oktar’ın “Komünist Kürdistan Tehlikesi” adlı kitabını hediye ettiler.

Ceyda Ertüzün’ün cep telefonuna yıllardır, bayram ve kandil günlerinde Sayın Devlet Bahçeli tarafından kutlama ve iyi niyet mesajları gelmektedir.

Arkadaşlarımızdan İbrahim Tuncer de Sn. Bahçeli’yi defalarca makamında ziyaret etmiş, Adnan Bey'le karşılıklı selamlarını iletmiştir. Hatta Sn. Bahçeli, arkadaşımızın babasının vefatının üzerine bizzat İbrahim Tuncer’i arayarak başsağlığı dilemiştir.

Sn. Bahçeli gibi milliyetçi, vatansever önemli bir devlet büyüğümüzün suç örgütü üyeleriyle görüşmeyeceği aşikardır. Tüm bu görüşmeler, vatan, millet sevdalısı kişilerin sevgi, saygı, işbirliği içinde, vatanperver faaliyetlerinin bir uzantısı olarak yapılmıştır. 


Eski Başbakan Sn. Binali Yıldırım ile Arkadaşlarımızın Bazı Görüşmeleri

Arkadaşlarımız Ceyda Ertüzün ve Hüma Babuna, Başbakan Sayın Binali Yıldırım’ı Ankara’da ziyaret etmiş kendisine Sayın Adnan Oktar’ın selamlarını iletmişlerdir. 

Devlet adabını bilen, son derece nezaketli bir insan olan Sn. Binali Yıldırım arkadaşlarımızı çok neşeli ve sevgi dolu karşılamış, kendisine has, samimi üslubuyla hatırlarını sormuştur. Arkadaşlarımız kendisine Türkiye’de beka sorunu oluşturabilecek bazı konularla ilgili fikirlerini anlatmışlardır. Daha sonra birkaç kez Binali Yıldırım Bey’in danışmanı Sn. Ömer Sertbaş Bey’e PKK ile daha etkin bir mücadele için alınabilecek önlemler ve İngiliz Derin Devleti’nin Türkiye’yi bölme planına dair bazı notlar sunup Binali Yıldırım Bey’e iletmesini rica etmişlerdir. 


CHP Genel Başkanı Sn. Kılıçdaroğlu ile Arkadaşlarımızın Görüşmeleri

Arkadaşlarımız Hüma Babuna ve Eda Babuna Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu TBMM’deki makamında ziyaret etmiş, kendisine camiamıza yapılan hukuksuz uygulamalar, sahte ihbar ve yalancı tanıklarla geçmişte açılan davalarla hakkında bilgi vermişlerdir.

Arkadaşlarımız sonraki tarihlerde, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu CHP genel merkezindeki makamında tekrar ziyaret ettiler. Ceyda Ertüzün, Aylin Atmaca, Eda Babuna, Hüma Babuna Sayın Kılıçdaroğlu’na neden referandumda Ak Parti ve Sayın Erdoğan’ı desteklediklerini anlatmışlardır. Demokrasinin varlığı açısından CHP ve diğer partilerin varlığının önemli olduğunu, ancak Türkiye’nin bekası açısından birliğin, beraberliğin öneminden ve kritik durumlarda Hükümete destek verilmesinin gerekliliğinden bahsetmişlerdir. 

Şahsi sert eleştiriler yerine, çeşitli siyasi konularla ilgili risklere yönelik eleştirilerin yöneltilmesinin daha verimli olacağı ve yapıcı olmanın aciliyeti konuları üzerinde konuşmuşlardır. Sayın Kılıçdaroğlu da arkadaşlarımıza o dönemdeki siyasi çalışmalarıyla ilgili broşürleri içeren bir dosya sunmuş ve arkadaşlarımızı her zamanki güler yüzlü, nezaketli haliyle çok güzel ağırlamıştır.

Sayın Kılıçdaroğlu ile, diğer arkadaşlarımız Pınar Akkaş ve Aslı Hantal (Yukarıda) 


Merhum Alparslan Türkeş ile Camiamızın Görüşmeleri

Müslüman Türk milliyetçiliğinin en önemli ismi Sayın Alparslan Türkeş Beyefendi ile camiamızın çok iyi ve yakın ilişkileri vardı. Merhum Türkeş, Sn. Adnan Oktar’ı bizzat tanır, sever ve destek verirdi. Hatta 1986-87 yıllarında Sn. Adnan Oktar’a yapılan haksızlıklara ve zulümlere karşı çıkarak, partisinin kadrolarına Sn. Oktar’a destek verilmesi talimatı vermiştir. Bu desteğin ve Sn. Oktar’a bizzat ilgisinin en önemli şahitlerinden biri de Dr. Selim Kaptanoğlu’dur.

Arkadaşlarımız kendisini defalarca partinin genel merkezinde ve Meclis’teki makamında ziyaret etmişlerdir. Hanım arkadaşlarımız Eşi Sn. Seval Türkeş Hanımefendi ile, birçok arkadaşımız da oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş Bey ile çeşitli vesilelerle görüşmüşlerdir.

Yukarıda sadece birkaç görüşmenin detayları verilmiştir. Sn. Adnan Oktar ve camiamızdan arkadaşlarımız onlarca yıldır, binlerce siyasetçi, sanatçı, bilim insanı, akademisyen ve gazeteciyle görüşmüş, yakın ilişkiler kurmuş ve kimi zaman işbirliği yapmıştır. Bu kişilerden bazıları şöyledir: 


Sn. Adnan Oktar ve Arkadaşlarımızın Görüştükleri Bazı Devlet Büyükleri ve Siyasetçilerimiz


1. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi

2. Cumhurbaşkanımız Kıymetli Eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi

3. MHP Genel Başkanı Sn. Devlet Bahçeli

4. Esra Erdoğan Albayrak

5. Meclis Başkanı Sn. Mustafa Şentop

6. İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu

7. CHP Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu

8. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Sn. İbrahim Kalın

9. Sn. Binali Yıldırım, Eski Başbakan

10. Sn. Hakan Fidan – Başbakanlıkta ve MİT Müsteşarı olduğu dönemde Ankara Yenimahalle Teşkilat merkezinde birkaç görüşme

11. Sn. Yaşar Okuyan, Eski Bakan

12. Sn. Doğu Perinçek, Aydınlık Hareketi Önderi ve Vatan Partisi Genel Başkanı

13. Sn. Celal Adan

14. Sn. Abdullah Gül, Türkiye Cumhuriyeti 11. Cumhurbaşkanı

15. Sn. Muhsin Yazıcıoğlu, 19-20 ve 23. Dönem Milletvekili, Büyük Birlik Partisi Kurucusu ve Eski Genel Başkanı

16. AK Parti Eski Milletvekili Sn. Atilla Maraş

17. AK Parti Eski Milletvekili Sn. Polat Türkmen

18. AK Parti Eski Milletvekili Sn. M.Ali Bulut

19. KADEM Hukuk Komisyonu Üyesi Sn. Pınar Hacıbektaşoğlu

20. CHP Genel Sekreteri Sn. Gürsel Tekin

21. Afyon Milletvekili Sn. Dr. Mahmut Koçak

22. Sn. Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş, 21. ve 23. Dönem Milletvekili

23. Avrupa Milli Görüş Teşkilatı Bşk. Sn. Yavuz Çelik Karahan

24. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı Sn. Ziya Halis

25. Sn. Mustafa Kamalak, Saadet Partisi Eski Genel Başkanı

26. Sn. Recai Kutan, 20. Dönem Refah Partisi Millet Vekili, Enerji ve Tabii Kaynaklar Eski Bakanı ve Fazilet Partisi Eski Genel Başkanı

27. Kalkınma Eski Bakanı Sn. Cevdet Yılmaz

28. Sn. Ali Turhan, 24. Dönem Sivas Milletvekili

29. Sn. Mustafa Destici, 27. Dönem Milletvekili ve Büyük Birlik Partisi Genel Başk.

30. Sn. Uzeyir Tunç, Büyük Birlik Partisi MKYK Üyesi

31. Sn. Prof. Dr Alim Işık, MHP Eski Milletvekili, Kütahya Belediye Başkanı 

32. AK Parti Milletvekili Sn. Ravza Kavakçı

33. Üsküdar eski Kaymakamı Sn. Mustafa Güler

34. Aile ve Sosyal Politikalar eski Bakanı Sn. Ayşenur İslam

35. Ankara Valisi Sn. Vasip Şahin

36. Gençlik ve Spor eski bakanı, AK Parti milletvekili Sn. Akif Çağatay Kılıç

37. AK Parti Eski Milletvekili, Başbakan Yard. ve Türkiye Kalkınma Eski Bakanı Sn. Cevdet Yılmaz

38. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Eski Bakanı, Millî Savunma Eski Bakanı Sn. Fikri Işık

39. AK Parti 24. Dönem İzmir Milletvekili Sn. İlknur Denizli

40. Turizm Eski Bakanı Sn. Güldal Akşit

41. Sn. Tansu Çiller, 19-20 ve 21. Dönem Milletvekili, Eski Bakan ve Türkiye’nin 22. Başnakanı

42. İstanbul Büyükşehir Belediye Eski Başkanı Sn. Mevlüt Uysal

43. 1.Ordu Komutanı Sn. Musa Paşa

44. Turizm ve Sağlık Eski Bakanı Sn. Bülent Akarcalı

45. Esenler Belediye Başkanı Sn. M. Tevfik Göksu

46. AK Parti İstanbul Milletvekili, Gençlik ve Spor Eski Bakanı Sn. Osman Aşkın Bak

47. CHP Kırklareli Milletvekili Sn. Turgut Dibek

48. Sn. Umut Oran, CHP İstanbul eski Milletvekili

49. Deniz Kuvvetleri eski Komutanı Oramiral Sn. Vural Beyazıt

50. Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Sn. Yalçın Ataman

51. 23. Dönem AK Parti Diyarbakır Milletvekili Sn. Abdurrahman Kurt

52. Orman ve Su İşleri Bakanı Sn. Veysel Eroğlu

53. Beykoz Belediye Başkanı Sn. Sayın Yücel Çelikbilek

54. Başbakanlık Danışmanı, Ekonomi Uzmanı Doç. Dr. Sn. Turan Erol

55. Aile ve Sosyal Politikalar Eski Bakan Yard. Sn. Çiğdem Erdoğan Atabek

56. Sn. Muharrem İnce (CHP eski millet vekili, Memleket Partisi Genel Bşk)

57. AK Parti Milletvekili Sn. Özlem Zengin

58. AK Parti Milletvekili Sn. Osman Boyraz

59. Enerji ve Tabii Kaynaklar E. Bakan Yardımcısı Sn. Murat Mercan

60. AK Parti Meclis Üyesi Sn. Fatma Genç Ünay

61. Eski Sağlık Bakanı Yardımcısı Sn. Şuayip Birinci

62. Üsküdar Belediye Başkanı Sn. Hilmi Türkmen

63. Urfa Eski Milletvekili Sn. Halil Ibrahim Celik

64. Hatay Eski Milletvekili Sn. Dr. Mehmet Silay

65. Av. Şevket Turgut

66. MHP Eski Milletvekili Sn. Sinan Oğan

67. AK Parti Eski Beykoz İlçe Başkanı Sn. Adem Sefer

68. AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Sn. Mustafa Gürkan

69. 23. Dönem Ağrı Milletvekili Sn. Mehmet Hanifi Alır

70. 22. Dönem Şanlıurfa Milletvekili Sn. Mehmet Atilla Maraş

71. Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Ali Müfit Gürtuna

72. Sn. Birgen Keleş, CHP Eski Milletvekili

73. Sn. Sadrettin Karaduman

74. Başbakanlık Strateji Danışmanı. Sn. M.Taha Gergerlioğlu

75. Sn. Ahmet Davutoğlu Eski Başbakan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı

76. Sn. Egemen Bağış Eski Bakan ve Büyükelçi

77. Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Sn. Ümit Dündar 

78. Sn. Nabi Avcı, Eski Milli Eğitim Bakanı

79. Sn. Ziya Selçuk, Eski Milli Eğitim Bakanı

80. Sn. Hüseyin Çelik, Eski Milli Eğitim Bakan

81. Sn. Prof. Dr. Edip Semih Yalçın (MHP)

82. Sn. Prof. Mevlüt Karakaya (MHP)

83. Sn. Erkan Akçay (MHP)

84. Sn. Sadir Durmaz (MHP)

85. Sn. Mustafa Kalaycı (MHP)

86. Sn. Metin Özkan (MHP)

87. Sn. Muammer Güler

88. AK Parti kurucusu ve Milletvekili Sn. Prof. Dr. Eyüp Sanay (Süleyman Soylu’nun ricasıyla yapılan Büyükelçilik ziyaretlerinde eşlik eden kişilerden biri)

89. Sn. Av. Mehmet Ali Bulut (Süleyman Soylu’nun ricasıyla yapılan Büyükelçilik ziyaretlerinde eşlik eden kişilerden biri)

90. Sn. Mücahit Daloğlu (Süleyman Soylu’nun ricasıyla yapılan Büyükelçilik ziyaretlerinde eşlik eden kişilerden biri)

91. Sn. Efkan Ala – Başbakanlık Müsteşarı ve İçişleri Bakanlığı Dönemi

92. AK Parti Milletvekili Sn. Gürsoy Erol

93. Sn. Emre Taner- MİT Müsteşarı, Milli istihbarat Ankara Yenimahalle teşkilat merkezinde makamında görüşüldü

94. Eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sn. Ayşenur İslam

95. Sn. Emre Kocaoğlu – ANAP eski milletvekili

96. Sn. Rüştü Kazım Yücelen – Eski İçişleri Bakanı

97. Sn. Sadir Durmaz – MHP Devlet Bahçeli yardımcısı – MHP genel merkez

98. Sn. Mustafa Kalaycı - MHP

99. Sn. Mevlüt Karşıyaka- MHP 

100. Sn. Metin Özkan, Gazeteci-Yazar ve Siyasetçi

101. Sn. İsmail Kahraman – Eski Meclis Başkanı

102. Sn. Süleyman Demirel – Eski Başbakan ve Türkiye’nin 9. Cuhurbaşkanı

103. Sn. Cemil Çiçek, Eski Başbakan Yardımcısı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı

104. Sn. Taner Yıldız, Eski Enerji Bakanı)

105. Sn. Hilmi Güler – Eski Enerji Bakanı

106. Sn. Sare Davutoğlu- Dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun eşi ve Tıp Doktoru – Başbakanlık konutunda ziyaret ettik

107. Sn. Hayati Yazıcı – AK Parti Kurucu Üyesi ve Milletvekili

108. Sn. Mehmet Ali Şahin –Adalet Eski Bakanı

109. Sn. Ali Coşkun - AK Parti Kurucu Üyesi ve Sanayi Eski Bakanı

110. Sn. Burhan Kuzu - AK Parti Kurucu Üyesi, Anayasa Hukukçusu

111. KKTC Cumhurbaşkanı Sn. Rauf Denktaş: 2003, İstanbul ve Lefkoşa konferanslarında konuşmacı

112. Emekli Orgeneral Sn. Necati Özgen, 2003, Kıbrıs Konferansı, konuşmacı

113. Tuğgeneral Sn. Halil Şimşek, birkaç konferansımızda konuşmacı

114. Başbakan Eski Yardımcısı Sn. Nahit Menteşe, 2003, Lefkoşa, katılımcı

115. Devlet Kültür Eski Bakanı Sn. Agah Oktay Güner, birçok konferansımızda moderatörlük yapmıştır

116. Sn. Prof. Dr. Ömer Aksu, birçok konferansımızda moderatörlük yapmıştır

117. Sn. Recai Kutan- Fazilet Partisi Genel Başkanı, Enerji ve Tabi Kaynaklar Eski Bakanı

118. TBMM İdari Amiri Sn. Ahmet Çakar, MHP, 2012 PKK konferansı, konuşmacı

119. Emekli Tuğgeneral Sn. Rıza Begin, Doğu Türkistan ile İlgili konferans konuşması

120. Sn. Hasan Celal Güzel - Devlet Eski Bakanı

121. Sn. Halil Şıvgın - Sağlık Eski Bakanı

122. Sancak Belediye Başkanı Sn. Süleyman Uglanin, 2003 Balkanlar Konf. Konuşmacı

123. Kosova Türk Partisi Genel Başk. Bakanı, 2003 Balkanlar Konf. Konuşmacısı

124. BBP Genel Başkan yardımcısı Sn. Ahmet Gürhan

125. Sn. Emin Haluk Ayhan - MHP Genel Başkan Yardımcısı

126. Sn. Necmettin Erbakan, Eski Başbakan, Milli Görüş İdeolojisinin Kurucusu

127. Sn. Temel Karamollaoğlu - Saadet Partisi Genel Başkanı

128. Sn. İsmail Cem- Dışişleri Eski Bakanı

129. Sn. Gültekin Uysal, Demokrat Parti Başkanı

130. Sn. Semih Yalçın, MHP Genel. Bşk, Yard

131. Sn. Sadullah Ergin, Adalet Eski Bakanı

132. Sn. Ahmet Çakar, MHP Milletvekili TBMM İdare Amiri

133. Sn. İdris Naim Şahin, İçişleri bakanı

134. Sn. Nahit Menteşe, Başbakan Yardımcısı

135. Sn. İsmet Sezgin, İçişleri bakanı

136. Sn. Mehmet Elkatmış, TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı

137. Sn. Adnan Tanrıverdi, Cumhurbakanı başdanışmanı, Tuğgeneral

138. Sn. Yiğit Bulut, Cumhurbaşkanı başdanışmanı

139. Sn. İsmail Müftüoğlu, Adalet Bakanı

140. Sn. Halil Şıvgın, Sağlık Bakanı

141. Sn. Yaşar Topçu, Ulaştırma Bakanı

142. Sn. Enis Öksüz, Devlet bakanı

143. Sn. Aytun Çıray- İyi Parti Genel Bşk. Yard.

144. Sn. Vedat Yenerer, İyi Parti Genel Başk. Danışmanı

145. Sn. Mustafa Destici, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı

146. Sn. Hikmet Çetin, TBMM Başkanı

147. Sn. Bülent Kuşoğlu, CHP Genel Bşk. Yrd

148. Sn. Şevket Kazan, Adalet Bakanı

149. Sn. Yaşar Yakış, Dışişleri Bakanı

150. Sn. Naci Botancı, Ak Parti Gen. Bşk. Yrd.

151. Sn. Oğuzhan Asiltürk, İçişleri Bkn.

152. Sn. Abdürrahim Boynukalın - Eski Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı, 25. Dönem İstanbul Milletvekili)

153. Sn. Mehmet Keçeciler, Devlet Bakanı

154. Sn. Ali Müfit Gürtuna, İstanbul Belediye Başkanı

155. Sn. Melih Gökçek, Ankara Belediye Başkanı

156. Sn. Cahit Özkan, AK Parti Grup Başkan vekili

157. Sn. Nurettin Nebati, Ak Parti Genel Bşk. Yard.

158. Sn. Algan Hacaloğlu, Devlet eski Bakanı, 19, 20, 22, 23. Dönem CHP İstanbul Milletvekili ve eski CHP Genel Sekreter Yardımcısı

159. Sn. Aydın Menderes, milletvekili

160. Sn. İlhan Kesici, CHP Milletvekili

161. Sn. Necati Özgen, Orgeneral

162. Sn. Köksal Toptan, TBMM Başkanı

163. Sn. Vehbi Dinçerler, Milli Eğitim Bakanı

164. Sn. Tuğrul Türkes, Bakan

165. Sn. Hüsamettin Özkan, Bakan

166. Sn. Edip Başer, Orgeneral

167. Sn. Korkut Özal, bakan

168. Sn. Mehmet Ali Şahin, Bakan

169. Sn. Hayati Yazıcı, Bakan

170. Sn. Selçuk Özdağ – AK Parti Eski Genel Başkan Yardımcısı - Manisa milletvekili

171. Sn. Numan Kurtulmuş – AK Partti Genel Başkan Vekili ve Eski Başbakan Yardımcısı

172. Sn. Dr. Saadettin Aydın (Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi, 23.Dönem Erzurum Milletvekili

173. Sn. Mesut Değer, CHP Eski Genel Başkan Yrd. ve 22. Dönem Diyarbakır Milletvekili Avukat

174. Sn. Kemal Abdullahoğlu, DYP Genel Başkan Yardımcısı

175. Sn. Hüseyin Yavuzdemir, Trabzon ve Ağrı Eski Valisi

176. Sn. Erol Kaya, AK Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu Başkanı

177. Sn. Prof. Dr. Mehmet Görmez Diyanet İşleri Başkanı

178. Sn. Cem Toker, Liberal Demokrat Parti Başkanı

179. Sn. Sena Kaleli, CHP Bursa Milletvekili

180. Sn. Lütfü Türkkan, MHP Kocaeli Milletvekili CHP İstanbul Milletvekili ve CHP Genel Sekreteri 

181. Sn. Ertan Yülek, Saadet Partisi Eski Genel başkan Yardımcısı, Eski Milletvekili

182. Sn. Güven Raşit Büyükbaykal, Demokrat Parti Eski Genel Başkan Yrd.

183. Sn. Hamza Yerlikaya, 23. Dönem AK Parti Milletvekili, Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Şampiyonu Eski Güreşçi

184. Sn. Prof. Yasin Aktay, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı

185. Sn. Fatih Erbakan – Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı

186. Sn. Cevdet Yılmaz, BaşbakanYardımcısı

187. Sn. Abdurrahman Dodurgalı, 23. Dönem AK Parti Sinop Milletvekili

188. Sn. Mehmet Göktürk, DP Genel İdare Kurulu Üyesi, Gazeteci, Yazar

189. Sn. Vural Beyazıt Deniz Kuvvetleri Eski Komutanı

190. Sn. Dr. Cafer Tatlıbal, 23. Dönem AK Parti Milletvekili

191. Sn. Mustafa Baş, 22. Dönem AK Parti Milletvekili

192. Sn. Hasan Çağlayan, Dönem BBP Milletvekili

193. Sn. Yaşar Bozkurt Öztürk, 21. Dönem MHP İstanbul Milletvekili

194. Sn. İsmail Eriçekli, 22. Dönem AK Parti Milletvekili

195. Sn. Hacı Biner, AK Parti Kurucu Üyesi ve 22. Dönem AK Parti Milletvekili

196. Sn. Hasan Özdemir, Ardahan eski Valisi, İstanbul eski Emniyet Müdürü, 23. Dönem MHP Milletvekili

197. Sn. Hüseyin Tuğcu, AK Parti eski MKYK üyesi, Başbakanlık Danışmanı, 23. Dönem AK Parti Milletvekili

198. Sn. Prof. Dr. Oya Akgönenç, Saadet Partisi Genel Başkan Danışmanı Genel İdare Kurulu Üyesi 21. Dönem Saadet Partisi Milletvekili

199. Sn. Nurettin Akman, 23. Dönem AK Parti Çankırı Milletvekili

200. Sn. Mücahit Daloğlu, 21. Dönem AK Parti Erzurum Milletvekili

201. Sn. Tacidar Seyhan, 22. ve 23. Dönem CHP Milletvekili CHP Bilim Kurulu Üyesi

202. Sn. Yalım Eralp, Emekli Büyükelçi

203. Sn. Bayram Ali Meral, CHP 22. ve 23. Dönem milletvekili, Türk-İş Sendikası Eski Genel Başkanı

204. Sn. Op. Dr. Mehmet Kerim Yıldız, 22 ve 24 Dönem Ak Parti Ağrı Milletvekili

205. Sn. Polat Türkmen, AK Parti 22. ve 23. Dönem Milletvekili

206. Sn. Ahmet Uyanık, Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı, 20. Dönem DYP Milletvekili

207. Sn. Faik Tarımcıoğlu, Anap Eski Milletvekili Emekli Askeri Sıkıyönetim Savcısı

208. Sn. Mehmet Batuk, 21. Dönem Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili

209. Sn. Ertekin Çolak, 23. Dönem Ak Parti Artvin Milletvekili

210. Sn. Fikret Karabekmez, Saadet Partisi 20. Dönem Milletvekili, HAS Parti Disiplin Kurulu Başkanı

211. Sn. Prof. Dr. Mustafa Özbayrak, 23. Dönem Ak Parti Kırıkkale Milletvekili

212. Sn. Avni Doğan, 20 ve 21. Dönem Fazilet Partisi, 22 ve 23. Dönem Ak Parti Milletvekili, Gazeteci – Yazar (23 Ekim 2013)

213. Sn. Prof. Dr. Cemal Şanlı, İ.Ü. Hukuk Fak. Öğr. Üyesi

214. Sn. Akif Gülle, 21, 22, 23. Dönem AK Parti Amasya Milletvekili

215. Sn. Dr. Lütfi Çırakoğlu, 23. Dönem Ak Parti Rize Milletvekili

216. Sn. Prof. Dr. Celal Erbay, TBMM 23. dönem milletvekili

217. Sn. Ruşen Işın, 17. Dönem Sivas Milletvekili

218. Sn. Mahmut Durdu, AK Parti 22. ve 23. Dönem Milletvekili

219. Sn. Hüseyin Tanrıverdi, Manisa AKP Milletvekili

220. Sn. Gültekin Uysal, Demokrat Parti Genel Başkanı

221. Sn. Necati Özensoy, MHP Milletvekili ve MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi

222. Sn. Adil Aşırım, Eski Iğdır Milletvekili

223. Sn. Hüseyin Bürge, Ak Parti İstanbul Milletvekili

224. Sn. Doç. Dr. Hasan Ali Çelik - 22 ve 23. Dönemde Sakarya Milletvekili - 23. Dönemde Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Bşk.

225. Sn. Ahmet Faruk Ünsal, AKParti 22. Dönem Milletvekili Mazlumder Genel Başkanı

226. Sn. Prof. Dr. Akif Akkuş 23. Dönem MHP Milletvekili

227. Sn. Süleyman Latif Yunusoğlu, 23. Dönem MHP Milletvekili

228. Sn. Dr. Alaattin Büyükkaya, 22. ve 23. Dönem AK Parti Milletvekili

229. Sn. Nuri Uslu, AK Parti 23. Dönem Milletvekili

230. Sn. Fehmi Küpçü, Avukat, AKP 24. Dönem Bolu Milletvekili

231. Sn. Dr. Alaattin Büyükkaya, 22. ve 23. Dönem AK Parti Milletvekili

232. Sn. Mustafa Öztürk - AKP Bursa Milletvekili

233. Sn. Abdurrahman Anık, 22.ci Dönem Bingöl Milletvekili

234. Sn. Prof. Dr. Alim Işık, 23. ve 24. Dönem MHP Milletvekili

235. Sn. Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, MHP Milletvekili ve Grup Başkan Vekili

236. Sn. Behiç Çelik, MHP 23. Dönem Milletvekili, Kırıkkale Eski Valisi

237. Sn. Prof. Dr. Orhan Kavuncu, Türk Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı, 20, Dönem BBP Milletvekili

238. Sn. Dr. Ahmet Fevzi İnceöz, Refah Partisi Eski Milletvekili

239. Sn. Mehmet Hanifi Alır, 23. Dönem Milletvekili

240. Sn. Hüseyin Balak, MHP Eski Milletvekili ve Eski Emniyet Müdürü

241. Sn. Avni Doğan, AK Parti Kurucusu, 4 Dönem Kahramanmaraş Milletvekili

242. Sn. Ökkeş Şendiller, 19. Dönem BBP Kahramanmaraş Milletvekili

243. Sn. Ömer Vehbi Hatipoğlu, 20. ve 21. Dönem Diyarbakır Milletvekili

244. Sn. Kemal Değirmendereli, CHP Edirne Milletvekili

245. Sn. Niyazi Yanmaz, 21. Dönem Şanlıurfa Milletvekili

246. Sn. İsmail Safi, Ak Parti İstanbul Milletvekili, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü Türkiye Grubu Başkanı, TBMM Dışişleri Komisyon üyesi

247. Sn. Ahmet Çakar, 21. Dönem MHP İstanbul Milletvekili 

248. Sn. Abdurrahman Kurt, 23. dönem AK Parti Diyarbakır milletvekili

249. Sn. Zeyid Aslan, AK Parti Tokat Milletvekili

250. Sn. Recep Garip - 22. Dönem Adana Milletvekili, Mısır Türkiye Birlik ve Kardeşlik Toplantısı Konuşmacısı

251. Sn. Prof. Eyüp Sanay, eski AK Parti milletvekili

252. Sn. Mustafa Demir Fatih Belediye Başkanı

253. Sn. Faik Tunay, CHP İstanbul Milletvekili254. Sn. Cemaleddin Şimşek, MHP 24. Dönem Samsun Milletvekili

255. Sn. Ahmet Duran Bulut, MHP 23. ve 24. Dönem Balıkesir Milletvekili

256. Sn. Hasan Hüseyin Türkoğlu, MHP 24. Dönem Osmaniye Milletvekili

257. Sn. Kemalettin Yılmaz, MHP Milletvekili

258. Sn. Mehmet Ali Bulut, 22.Dönem AK Parti Milletvekili

259. Sn. Mehmet Kocabaş, Anavatan Partisi 17. Dönem Mersin Milletvekili

260. Sn. Vahit Erdem, 22. Dönem AK Parti Kırıkkale Milletvekili

261. Sn. İzzet Çetin, CHP Milletvekili

262. Sn. Av. Atilla Kart, CHP Milletvekili

263. Sn. Bülent Kuşoğlu, CHP 24. Dönem Ankara Milletvekili

264. Sn. Mehmet Metiner, AK Parti Adıyaman Milletvekili

265. Sn. Prof. Dr. Fehim Üçışık, Doğuş Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı

266. Sn. Mehmet Ceylan, 21 Dönem MHP Sivas Milletvekili

267. Sn. Mustafa Geçer, 21. Dönem Hatay Milletvekili

268. Sn. Prof. Dr Eyyüp Sana AK Parti Kurucu Üyesi ve 21. Dönem Milletvekili

269. Sn. Mehmet Şandır, 24. Dönem MHP Milletvekili, MHP Eski Grup Başkan Vekili

270. Sn. Beyhan Aslan, 21. Dönem ANAP Milletvekili

271. Sn. Osman Nuri Filiz 22. Dönem AK Parti Milletvekili

272. Sn. Atilla Maraş, 22. Dönem Ak Parti Milletvekili

273. Sn. Mehmet Şeker, CHP Milletvekili

274. Sn. İmren Aykut, Çevre ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik E. Bakanı

275. Sn. Volkan Bozkır, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci

276. Sn. Kadir Topbaş, İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı

277. Sn. Harun Karaca, AK Parti İstanbul Milletvekili

278. Sn. Musatafa Yılmaz, Bayındırlık ve İskan ve Devlet Eski Bakanı ve 18-19-20-21-22. Dönem CHP, DSP Eski Milletvekili

279. Sn. Prof. Dr. Esfendar Korkmaz, CHP 23. Dönem Milletvekili

280. Sn. Kürşad Tüzmen, Devlet eski Bakanı

281. Sn. Ülkü Söylemezoğlu, Milliyetçi Demokrasi Partisi Eski Başkanı ve ANAP Eski Milletvekili

282. Sn. Prof. Dr. Mithat Melen, MHP Eski Milletvekili

283. Sn. Prof. Dr. Ali Ercan, Savunma Sanayi Eski Müsteşarı

284. Sn. Ali Şahin, CHP Kahramanmaraş Milletvekili ve Eski Ağır Ceza Başkanı

285. Sn. İhsan Yalçın, İstanbul Sarıyer Belediye Eski Başkanı

286. Sn. Muharrem Kılıç, CHP 22. Dönem Milletvekili

287. Sn. Ufuk Uras, 23. Dönem Milletvekili

288. Sn. Fethi Yaşar Ankara Yeni Mahalle Belediye Başkanı

289. Sn. Baki Tuğ, 19. Dönem DYP Milletvekili - Devlet Eski Bakanı

290. Sn. Ali Rıza Alaboyun, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı

291. Sn. Akif Çağatay Kılıç, Gençlik ve Spor Bakanı

292. Sn. Faruk Nafiz Özak, Devlet ve Bayındırlık eski bakanı, AK Parti Milletvekili

293. Sn. Fatma Şahin, Aile ve Sosyal Politikalar Eski Bakanı, Gaziantep Belediye Başkanı

294. Sn. Mehmet Sevigen, Devlet Eski Bakanı, 19, 20, 22, 23. Dönem CHP Milletvekili

295. Sn. Abdulhaluk Mehmet Çay, Devlet Eski Bakanı

296. Sn. Oltan Sungurlu, Adalet Eski Bakanı

297. Sn. Hasan Aksay, Adalet Partisi 12. Ve 13. Dönem Adana Milletvekili Milli Selamet Partisi 15. Ve 16. Dönem İstanbul Milletvekili Devlet Eski Bakanı

298. Sn. İnal Batu, Emekli Büyükelçi ve CHP Eski Milletvekili

299. Sn. Prof. Dr. Hale Şıvgın, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi, TBMM Eski Başkan Danışmanı

300. Sn. Prof. Dr. Şükrü Sina Gürel, Eski Başbakan Yardımcısı, Dışişleri eski Bakanı, 20. ve 21. Dönem DSP Milletvekili

301. Sn. İlter Türkmen, Dışişleri Eski Bakanı, Emekli Büyükelçi

302. Sn. Ahmet Koca - 22. ve 23. Dönem AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Eski Bakan Yardımcısı

303. Sn. Prof. Dr. Abdülkadir Akcan, Bayırdırlık ve İskan Bakanı 21. ve 23. Dönem MHP Milletvekili

304. Sn. Mehmet Keçeciler, Bayındırlık, İskan ve Devlet Eski Bakanı

305. Sn. Prof. Dr. Mümtaz Soysal Dışişleri Eski Bakanı, Bağımsız Cumhuriyet Partisi Gnl. Bşkn.

306. Sn. Gazi Turgut Aslan, Emniyet Genel Müdürlüğü Terör Daire Başkanı

307. Sn. Mahir Ünal, AK Parti Milletvekili ve Meclis Eski Başkan Vekili

308. Sn. Çiğdem Karaaslan (AK Parti Genel Başkan Yardımcısı / Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı / Samsun Milletvekili)

309. Sn. Nevzat Ceylan AK Parti Çevre Şehir Kültür Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili)

310. Sn. Alaattin Varol – AK Parti Çankaya İlçe Başkanı, Hukukçular Birliği Vakfı Başkanı

311. Sn. Abdurrahman Kurt - AK Parti 23.Dönem Milletvekili 

Yukarıdaki listenin dışında Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarımızın görüştükleri ülkemizin önde gelen tanınmış hukukçularını, gazeteci ve yazarlarını, sanatçılarını, kanaat önderlerini ve vakıf başkanlarını, Akademisyeler ve iş insanlarını ise aşağıdaki linklerden okuyabilirsiniz:

https://iddialaracevap.blogspot.com/2021/09/suc-orgutu-omadigimizin-delili-yaptigimiz-gorusmeler.html

https://iddialaracevap.blogspot.com/2019/03/hukumeti-ve-devleti-ic-ve-ds-saldrlara.html

https://iddialaracevap.blogspot.com/2019/03/turkiyede-birlik-ve-beraberligi.html

https://iddialaracevap.blogspot.com/2019/03/bolunme-ve-pkk-tehlikesine-kars-yurt.html

Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.