CUMHURİYET GAZETESİ, ASILSIZ İDDİALARA İTİBAR EDEREK ÖN YARGILI, GERÇEK DIŞI HABERLER HAZIRLAMAKTAN KAÇINMALIDIR

11 Mayıs 2023 tarihli Cumhuriyet Gazetesi’nde “AKP'nin konserinde sahne alan Muazzez Ersoy'dan seçim desteği: Durmak yok, yola devam” başlıklı bir haber yayınlanmıştır. Aynı haber, Yeniçağ Gazetesi’nin internet sitesinde de Editör Özlem Kıral imzasıyla alıntılanmıştır.

Haberde özetle, ülkemizin tanınmış Klasik Türk müziği ses sanatçılarından ve aynı zamanda “Devlet Sanatçısı” ünvanlı Sayın Muazzez Ersoy Hanımefendi’nin AK Parti’ye olan desteği eleştiri konusu yapılmış, Muazzez Hanım, haberi hazırlayanlar tarafından kendilerince itibarsızlaştırılmaya çalışılmıştır. Bu amaçla, kendisinin güya "A9 Televizyonu'nun 8. kuruluş yıldönümünde sahne almış olması dolayısıyla çokça eleştiri aldığı" şeklinde hayali bir iddiadan bahsedilmiştir. Haberde ayrıca, "A9 Televizyonu’nun Sayın Adnan Oktar’a ait olduğu" da iddia edilmiştir. 

Sayın Adnan Oktar, A9 isimli TV kanalının sahibi ya da ortağı değildir. A9 TV’nin 8. yıldönümü kutlamasında sahne alan Sayın Muazzez Ersoy Hanımefendi ve ülkemizin tanınmış diğer birçok değerli sanatçısı da, bu katılımlarından dolayı HERHANGİ BİR TEPKİ YA DA ELEŞTİRİ ALMAMIŞTIR.

Haberdeki bu hayali iddianın altında, tıpkı Adnan Bey ve arkadaşları hakkında ileri sürülen gerçek dışı itham ve iddiaların tümünde olduğu gibi yine DERİN BİR KISKANÇLIK ile ŞİDDETLİ HASET HİSLERİNİN yattığı açıktır.

Bilindiği üzere, 11 Temmuz 2018 operasyonuna zemin hazırlayan kumpasta, geçmişte camiadan ayrılmış bazı husumetli kişilerlerden, camiaya ideolojik karşıtlığı olan bir kısım gazetecilere, vb. çevrelere kadar, KISKANÇLIK ve HASET DUYGULARI İÇİNDEKİ çeşitli kimseler, Adnan Bey ve arkadaşlarına karşı ÖZEL DÜZENLENEN SİSTEMATİK BİR LİNÇ VE İFTİRA KAMPANYASINA TETİKÇİ OLARAK SEÇİLMİŞTİR. 

Bu kinli ve husumetli kişilerin, söz konusu linç grubuna dahil olmalarındaki tek neden, Adnan Oktar ve arkadaşlarının; 

İlmi, imani, kültürel ve fikri alanlardaki başarılarına...

_ Darwinizm ve materyalizmin geçersizliğini ortaya koyan, dünya çapında ses getiren uluslararası çalışmalarına...

_ Kendi aralarındaki dayanışma, derin sevgi, saygı ve beraberliğe...

_ Örnek iman, ahlak, akıl ve kişiliklerine, modern ve kaliteli yaşam tarzlarına

duydukları HASET VE HASET ETTİKLERİ BU MEZİYET, BAŞARI VE GÜZELLİKLERİ YOK ETME içgüdüsünden başka bir şey değildir.

Bazı değerli basın mensuplarımızın da bu linç grubunun telkinleri ve yanlış yönlendirmelerinin etkisinde kalarak iddiaların doğruluğunu ve gerçekleri araştırmadan olumsuz haberler yapabilmeleri, ne yazık ki gazetecilik etik ve ilkeleriyle bağdaşmamaktadır .

Sayın Adnan Oktar, her vesileyle KISKANÇLIK ve HASET gibi kötü ahlak özelliklerinin insanları çok tehlikeli ve tanınmayacak bir hale getirdiğini, HUSUMET DUYDUKLARI KİŞİLERİ TUTUKLATIP HAPSETTİRMEYE, HATTA ÖLDÜRÜP YOK ETMEYE dek varabilecek bir gözü dönmüşlük içine girebileceklerini Kuran’dan örneklerle açıklamaktadır:

> Hz. Yusuf (as)’ın kardeşleri, babalarının Hz. Yusuf’u kendilerinden daha çok sevdiğini düşünerek KISKANÇLIĞA KAPILMIŞLAR ve HZ. YUSUF’U ÖLDÜRMEK AMACIYLA ISSIZ BİR KUYUYA BIRAKMIŞLARDIR.

> Hz. Yusuf (as)’a iftira atan kadın ise, onun güzelliğine ve kendisine ait olmamasına ÖFKELENİP HASET ETTİĞİ İÇİN -masum olmasına ve lehindeki tüm delillere rağmen- HZ. YUSUF’U ZİNDANA ATTIRMIŞTIR.

> Mekkeli müşrikler, KUR’AN-I KERİM’İN PEYGAMBER EFENDİMİZ (sav)’e İNDİRİLMESİNİ KISKANARAK “Bu Kur'an, iki şehirden birinin büyük bir adamına indirilmeli değil miydi?” (Zuhruf Suresi, 31) diye sormuşlar, Peygamber Efendimiz (sav)’e sayısız zorluk çıkartmışlardır.

> Kuran’da Hz. Adem (as)’ın iki evladından birinin kestiği kurbanın Allah tarafından kabul edildiği, diğerinin kestiği kurbanınsa kabul edilmediği anlatılmaktadır. Bunun üzerine kardeşlerden kurbanı kabul edilmeyenin, NEFSİNİN KİN ve HASET DUYGULARINA KAPILARAK kurbanı kabul edilen kardeşini öldürdüğü (Maide Suresi, 27-30) bilinmektedir.

Kuran’daki bu örneklerden de anlaşılacağı gibi, sorunlu, hastalıklı ruh yapısına sahip bir kısım insanlar, HASET ve KISKANÇLIK DUYGULARINA YENİK DÜŞEREK çok hatalı ve dehşet verici şeyler yapabilmektedir. 

Bahse konu haberdeki gerçek dışı iddialara da, Sayın Adnan Oktar'a yönelik benzer kin ve haset duyguları besleyen, her fırsatta Adnan Bey ve arkadaşları aleyhinde toplumda suni infial uyandırmaya çalışan husumetli kişi ve çevrelerin yanlış yönlendirmesiyle yer verildiği düşünülmektedir. 

Cumhuriyet gazetesi ve Yeniçağ gazetesinin değerli mensuplarının, gerekli araştırmaları yaparak ön yargılardan arınmış olarak, sevgiden yoksun, haset ve düşmanlık hisleriyle hareket eden birtakım çevrelerin etkisi altında kalmadan, objektif yayınlar yapmalarını en önemli temennimizdir.

Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.